4e afd. 28 november 1975 133 VASTSTELLING BESTEMMI.NGSPLAN FILTERTERREIN RIVIERENWIJK De Raad der geraeente Heemstede; overwegende dat met ingang van 1 september j.l. gedurénde een raaand ter secretarie voor een ieder ter inzaae heeft gelegen het ontwerp van een bestemmingsplan voor het voormalige filterterrein ten zuiden van het gedeelte van de Rijnlaan nabij de Leidsevaart (het ontwerp- plan Filterterrein Rivierenwijk) dat binnen de daarvoor gestelde termijn bezwaarschriften zijn ingekomen van: -ir. D.A.Verburg, Heemsteedse Dreef 240, alhier; -T.J. Jongh Visscher, Asterkade 14, alhier; dat de inhoud van de bezwaarschriften als volgt kan worden samengevat, terwijl de bezwaren kunr.en worden weerlegd zoals achter de verkorte inhoud is vermeld; bezwaarschrift van ir. D.A.Verburq: De aansluiting aan en de gevolgen vocr de Rivierenwijk zijn niet aan een nadere beschouwing onderworpen, terwijl evenmin aandacht is be- steed aan de verbinding met in de toekomst aan te leggen wegen, welke een verbetering van de algemene verkeerssituatie in Heemstede zcuden kunnen brengen. Weerlegging: Het aantal woningen in de Rivierenwijk is nu ongeveer 500. Bij een verhoging van dit aantal met 100 zal de verkeersdrukte op de ontsluitingsweg van de wijk, de Rijnlaan, met circa 20% toenemen. De totale verkeersbelasting op de Rijnlaan zalmede gelet op het wegpro- fiel en het karakter van de laan, acceptabel zijn. Wel is het mede in verband met de nieuwbouw noodzakelijk dat het kruispunt Herenweg/ Rijnlaan wordt voorzien van een verkeerslichteninstallatie; een plan daarvoor verkeert in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Het plaatsen van verkeerslichten zal een vermindering van het sluip- verkeer tot gevolg hebben. 2o nodig kunnen aanvullende maatregelen tegen (doorgaand) sluipverkeer worden genomen. -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 65