133 Zouden alle doorgaande voertuigen geweerd kunnen worden - b.v. door afsluiting van de Amstelbrug - dan zou de belasting op de Rijnlaan na voltooiing van de nieuwbouw zeker niet meer zijn dan nu het ge- val is, Er is een verkeersstructuurplan in voorbereiding, waarbij het be- schermen van de woonwijken een van de uitgangspunten is en de volle aandacnt verkrijgt. Ook in de toekomst zal de betrokken woonwijk ontsloten blijven door de onmiddellijk aan die wijk grenzende Herenweg. Een verbinding van de wijk met in Heemstede aan te leggen wegen behoeft dan ook niet in beschouwing te worden genomen. bezwaarschrift van T.J.Jongh Visscher". a. Het bestemmingsplan ligt binnen de geluidsbron van de in het streekplan opgenomen weg "S 19" (noord-zuid-verbinding langs de westkant van de spoorlijn Haarlem-Leiden). Het aannemen van het béstemmingsplan betekent het verwerpen van de "S 19" en het stimu- leren van de noodzaak tot het aanleggen van een oostelijke stads- randweg. b. De doorkijk vanuit de bestaande "beukenlaan" in Groenendaal naar de duinen kan de afrondinq van de Rivierenwijk betekenen; het be- stemmingsplan is een voortzetting van de onbevredigende afsluiting van de wijk tegenover het tuinbouwgebied "Manpad". c. Gevraagd wordt een woningmarktonderzoek in te stellen, waarbij grootte en prijsvorming en doorstroming aan de orde komen.Er dient een centrale discussiegroep te worden gevormd ter beoorde- ling van de ruimtelijke ordening. Het woningbestand dient integraal te worden beschouwd. De zittingen van de Welstandscommissie rooeten openbaar zijn. Er moet een totaal-plan voor de hele gemeente komen. Weerlegging: Ad a. De geprojecteerde weg "S 19" zal volgens de voorlopige plannen nabij de Rivierenwijk zo dicht mogelijk tegen de spoordijk aangelegd worden; deze spoordijk, die tenminste 1 m hoger zal liggen dan de rijweg, zal kunnen fungeren als een geluidswal. De afstand van het hart van de weg tot aan de dichtstbijgelegen be- 4e afd. 28 november 1975

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 66