2e afd. 28 november 1975 101 singen, vorig jaar besloten moest worden tot een forse aanpassing van met name de tarieven voor leges en begrafenisrechten Deze verhogingen zijn wel goedgekeurd, zij het dat hierbij werd aange- tekend dat in het vervolg een meer trendmatige aanpassing plaats zou moeten vinden. Bij brief van 16 juli 1975 deelde de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken mede dat het tarievenbeleid voortgezet zal worden en dat als maximum van toelaatbaar geachte tariefsverhogingen 10% per jaar wordt aangehouden. Leges Gezien de werkeiijke ontvangsten in het eerste halfjaar van 1975 kon de raming voor secretarie-leges verhoogd worden. De verhoging van de raming is mede veroorzaakt doordat de rechten voor de jacht- en vis- akten, alsmede de bijdrage-bewijzen geraamd op f 11.000,-- bij de gemeente-ontvanger worden afgedragen. Deze zorgt voor de doorbetaling aan het ministerie van Landbouw en Visserij. Op deze wijze komt, door een scheiding van functies, een goede interne controle tot stand. Rekening werd voorts gehouden met een verhoging van de tarieven ingaande 1 januari 1976. Gezien het feit dat de leges, zoals die in Heemstede geheven worden niet hoog te noemen zijn en daar- bij in aanmerking nemend dat zij slechts een geringe bijdrage vormen in de werkelijke door de gemeente voor de verleende diensten gemaakte kosten, achten wij een verhoginq met globaal 10% reëelEen voorstel hiertoe wordt u separaat aangeboden. Gezien de termijn die de goedkeuringsprocedure vergt menen wij dat het aanbeveling verdient de behandeling van de verhoging van de leges in de oktoberraad te doen olaats vinden. Naar onze mening behoeft hiertegen geen bezwaar te bestaan omdat dan de hele begrotingsbehandeling in commissies en afdelingen heeft plaats- gevonden. Begrafenisrechten. Deze rechten hebben ten doel de kosten van begraving en van de begraaf- plaats te dekken. Tot nog toe werd een dekkingspercentage van 75% na- gestreefd. Om dit percentage ook voor 1976 te handhaven zou een tariefs- verhoging van 11% nodig zijn. -6-

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 6