4e afd. 28 november 1975 133 TOELICHTING OP HET BESTEMMINGSPLAN FILTERTERREIN RIVIERENWIJK Het plan Filterterrein Rivierenwijk is een zuideiijke uitbreiding van de bestaande buurt waar aan de straten de namen van rivieren gegeven zijn. Op het streekplan voor Zuid-Kennemerland staat hetzelfde aebied als woonqebied aangegeven in aansluiting op het bestaande woongebied ten noorden daarvan. De woninafoehoefte Per 1 augustus 1975 stonden 539 woningzoekenden geregistreerd. Van deze inschrijvingen zijn er 342 in de afgelopen 12 maanden aan de lijst toe- gevoegd. De sterke toename vari de laatste tijd die nog steeds voort- duurt, is het gevolg van het feit dat sedert medio 1974, toen de laatste woningen in de Geleerdenwijk gereed kwamen, geen woningen meer zijn op- geleverd De ingescbreven woningzoekenden kunnen in de volgende categorie worden ondergebracht-: alleenstaanden 130 a.s. echtparen, waarvan de som der leeftijden minder dan 45 jaar is 55 idem maar meer'dan 45 jaar 95 echtparen zonder kinderen 122 echtparen met ëén kind 57 echtparen met twee kinderen 36 echtparen met drie of meer kinderen 33 totaal 539 150 woningzoekenden beschikken over een veelal niet passende woninq. Van 344 ingeschrevenen is het jaarir.komen volgens opgaaf minder dan f 25.000,--; de overigen hebben een hoger inkomen. De 42 te bouwen woningwetv/oninaen zullen - zoals uit het vorenstaande kan worden afgeleid - voorzien in een grote behoefte. Hetzelfde geldt voor de 58 nremie-koopwoningen. Hierbij kan nog worden aangetekend dat veel kandidaat-kopers niet als woningzoekend zijn in- geschreven. Veel bewoners van (goedkope) huurwoningen zullen bereid zijn een woninq te kopen, zonder dat zij zich als woningzoekend hebben laten inschrijven. Dit is o.m. gebleken bij de verkoop van de premie-koop- vraningen in de Geleerdenwijk; 68 van de 91 woningen werden verkocht aan bewoners van huurwoningen; de meerderheid hiervan stond niet als vroni'ng- zoekend ingeschreven. -14-

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 78