23 november 1975 133 Diepte der tuinen bij voorkeur 10 m. Minder diepte is alleen toegestaan bij ligging van de tuin aan grotere openbaar groen-gedeelten of aan de buiten- rand. Woonerven: de woninggroenen te ontwikkelen als eindpunten in het wegenstelselWegen, voetgangersruimte en par- keervakken worden tezamen ondergebracht in een woon- erf. De veiligheid van de voetgangers moet voldoende gewaarborgd zijn o.a. door een vormgeving die er op gericht is de zeer benerkte verkeersfunctie duidelijk te maken. Parkeergelegenheid:een aantal parkeerplaatsen van 4 per 3 woningen is gewenst. De verdeling der parkeerplaatsen dient zodanig te zijn dat een redelijke verdeling over het gebied wordt bereikt. Een redelijke verdeling is bereikt wanneer voor elke woning 1,3 parkeerplaats vyordt aangegeven en deze aangegeven parkeerruimte nooit verder dan 50 m. van de betreffende woning geiegen is. Het parkeren dient verdeeld te zijn over meerdere kleine parkeerplaatsen. Voor circa 20% der woningen dient een overdekte stal- lingsruimte voor een auto aanwezig te zijn. Ooenbaar groen - Twee, door genoemde betonnen filterbedden, onbebouwbare qedeelten komen in aanmerking om de bestemming openbaar groen te krijgen. - het overige openbare groen zo weinig mogelijk te versnipperen en zo moaelijk in samennang te brengen met de eerder genoemde groengedeel- ten. - wandelmogelijkheden door openbaar groen te maken langs het grootste gedeelte van de buitenrand en in ieder geval langs de Leidsevaart. Algemeen Om tot een uitvoerbaar plan te komen is het nodig bij de opzet over metingen te beschikken die de plaats van de ondergrondse obstakels aan- geven. Planbeschrlj ving In de doelstellingen en de nadere uitwerking daarvan, is een poging ge- daan om de beschouwer van het plan een aantal toetsen in handen te geven. Het zijn dezelfde toetsen als waarmee de ontwerpers van het plan hebben gev;erkt om tot dit ontwerp te komen. Daarnaast is een andere serie toetsen gehanteerd om te bezien hoe het ontwerp staat ten opzichte van de maatstaven uit de brochure Grondkosten -16- 4e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 80