133 Het mag als bekend worden verondersteld, dat een vergelijking met de maatstaven tevens een onderdeel is van het onderzoek naar de economische haalbaarheid. Zonder nadere informatie omtrent verwervingskosten en kosten van openbare werken is echter over de economische haalbaarheid niets definitiefs te zeggen en moet de k'wantitatieve analyse slechts als een indicatie worden gezien. Indien op basis van de kwantitatieve analyse een voorspelling moet wor- den gedaan m.b.t. de economische haalbaarheid, dan kan het volgende worden gezegd. Uitgaande van 100 werkelijke v/oningen is de hoeveelheid verharding per woning max. 65 m2, hetgeen minder is dan normaalDaartegenover staat dat ca. 90 m2 groen per woning ruim 50% meer is dan wat als normaal moet worden beschouwd. Niettemin mag worden verwacht dat een sluitende exploitatie kan worden bereikt. In de planbeschrijving zijn in het bovenstaande de concreet meetbare factoren aan de orde gekomen. Waarbij kan worden vastgesteld dat het plan op een "ha-albare" basis steunt. Bij het programma op de pagina's 2 en 3, zijn echter ook een aantal andere onderwerpen naar voren gebracht, waaraan het plan getoetst moet worden. Indien men dit doet zal kunnen worden geconstateerd, dat het gestelde ten aanzien van groepering, bereikbaarheid, tuinen, v/oonerven, parkeergelegenheid en openbaar groen, in het plan te vinden is. Voor de woonerven geeft het bestemmingsplan alleen maar de mogelijkheid aan, het bewijs kan pas worden geleverd bij de uitvoering. Parkeergeiegenheid kan worden gevonden in garages, op eigen terrein en op openbare parkeerplaatsen. Het aantal garages bedraagt 22, het aantal parkeerplaatsen op eigen terrein 23 en het aantal openbare parkeerplaat- sen in ieder geval 97. Het laatst genoemde aantal kan, indien daaraan behoefte bestaat worden uitgebreid. Aan de hand van deze gegevens kan worden beoordeeld of een redelijke verdeling over het gebied is bereikt. Tenslotte nog enige vormgevende.overwegingen. Het zal ongetwijfeld op- vallen dat een aantal blokken een gerinqe afwijking van de haakse stand hebben. Hierbij heeft de overweging gegolden, dat de haakse plaatsing, die in ons geordend denken bijna een norm geworden is, eigenlijk een uitzonderingspositie is, van de vele wijzen waaropgebouwen in een onder- linge relatie en in relatie met de buitenruimten geplaatst kunnen worden. In dit ontwerp is, zonder de functionele indeling van het gebied van be- perkte omvang uit het oog te verliezen, getracht om door varianten op het rechthoekige thema, de betekenis van de buitenruimten te versterken. Daarnaast zijn ook de middeien van de contrasterende werking var. smalle en brede profielen en de omsloten (binnen)ruimten en de ineenvloeiende buitenruimten gehanteerd. Lliteraard allemaal binnen de beperkte schaal die in dit kleine gebied bereikt kan worden. Het is van belang dat ook in de detaillering van bestrating en groen deze motieven worden ondersteund. -18- 4e afd. 28 november 1975

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 82