4e afd. 28 november 1975 SUBSIDIES 134 Heemstede, 11 november 1975. Aan de Raad, De subsidienorm voor de drie Heemsteedse Stichtingen voor jeugd- en jonqerenwerk is laatstelijk bij uw besluit van 28 februari 1974, no. 36, verhoogd tot 45% van de door het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk ingevolge de betreffende rijksregeling aan- vaarde subsidiabele lasten. Het rijkssubsidie is - eveneens in 1974 - verhoogd tot 50% van de personeelskosten en van de kosten van huis- vesting en organisatie; voor de kosten van aktiviteiten wordt jaar- lijks een maximum-subsidiebedrag vastgesteld. Het niet door subsidies gedekte gedeelte van bovengenoemde kosten wordt bestreden uit particuiiere bijdragen, voornamelijk van kerke- lijke instellingen. Het wordt evenwel steeds moeilijker een beroep te doen op deze instellingen, nu deze zelf met financiële probiemen te kampen hebben en de banden daarmee nauvjelijks of niet meer bestaan. Onder toezenaing van een overzicht van de in andere gemeenten geiden- de subsidienormen verzoeken de- besturen van genoemde stichtingen het gemeentelijk subsidie met ingang van 1976 aan de rijksregeling aan te passen. Uit dit overzicht blijkt dat de meeste gemeenten in Noord- Holland terzake de rijksregeling volgen. Niet door overheidssubsidie gedekt blijven dan nog een gedeelte van de kosten van aktiviteiten en de niet-subsidiabele niet-goedqekeurde uitgaven, waarvoor een beroep op particulieren gedaan moet worden. Wij stelien u voor de subsidienorm met ingang van 1976 te verhogen tot 50%; door deze wijziging dient het voor 1976 in de gemeentebegroting geraamde subsidie met 30.268,te worden verhoogd. Opqemerkt zij nog dat de Rijksregeling jeugd- en jongerenwerk onder de werking van het Financiële Verhoudingsbesluit vait, op grond waarvan de gemeente van de door haar verstrekte subsidies 80% terugontvangt. Zoals vermeld in ons subsidievoorstel 1976, is in afwachting van het verdere verloop van de fusiebesprekingen tussen de beide piaatselijke kruisverenigingen voorlopig volstaan met het ramen van een subsidie - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 85