4e afd. 28 november 1975 134 voor deze verenigingen op basis van 40% van de contributies. Met ingang van 1 januari 1976 zal de Kruisvereniging "Heemstede" worden opgericht en zullen de bestaande verenigingen tot liquidatie overgaan; de Heemsteedse ieden van de afdeiing Haarlem van het Oranje-Grûene Kruis zullen eveneens tot de nieuwe vereniging toe- treden. Onder overlegging van een begroting voor 1976, welke binnenkort in de oprichtingsvergadering ter goedkeuring aan de leden zal worden voorgelegd, wordt verzocht de huidige subsidienorm te herzien en het subsidie af te stemmen op de salariskosten en sociale lasten van de wijkverpleegsters en wel op 28% daarvan, zijnde het niet door Rijks- subsidie gedekte gedeelte. Een dergelijke norm wordt ook in ver- schiliende omüggende gemeenten, zoals Haarlem, Haarlemmermeer en Zandvoort, gehanteerd en biedt de mogelijkheid tot volledige dekking van deze stijgende kosten. Voor 1976 worden de salariskosten op f 336.800,-- geraamd, zodat het subsidie afgerond 94.000,-- zou bedragen (uiteraard tot maximaal het nadelige exploitatiesaido), het- geen neerkomt op een verhoging met f 26.200,van het in de ontwerp gemeentebegroting geraamde subsidie. Ook deze subsidie-uitgaaf valt onder de werking van het Financiële Verhoudingsbesiuit. Voorts wordt gevraagd om toekenning van een eenmalig subsidie van f 6.000,--, zijnde het bedrag van de aan de fusie verbonden kosten (zoais invoering van de ledenadministratie in het computerbestand) Wij stellen u voor het subsidie aan de Kruisvereniging "Heemstede" te baseren op 28% van de salariskosten en sociaie lasten van de wijk verpleegsters, zulks tot een maximum van het nadelige expioitatie- saldo en een eenmaiig subsidie van f 6.000,— toe te kennen in de aan de fusie verbonden kosten. In de memorie van antwoord op het afdeiingsverslag betreffende de be groting voor 1976 hebben wij u toegezegd een voorstel te zullen doen tot toekenning van een gemeentelijke bijdrage ten behoeve van de militaire vorm'ingscentra. Dergelijke centra worden instandgehouden door de Stichting tot steun van de Prot. Geesteiijke Verzorging bij de Krijgsmacht, de Centrale van de Kath. Miiitaire Tehuizen en het Humanistisch Verbond.

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 86