3e afd. 28 november 1975 137 RENOVATIE DUPLEXWONINGEN PROVINCIENBUURT Heemstede, 4 november 1975. Aan de Raad, In 1950 heeft de gemeente 9 en in 1952 17 duplexwoningen gebouwd resp. aan de Brabantlaan en aan de Gelderlandlaan, in totaal derhalve 26 x 2 52 wooneenheden. Deze woningen zijn in beheer gegeven aan de "Woningstichting Heemstede". In deze periode werd de bouw van duplexwoningen door het rijk gesti- muleerd om de, toen als tijdelijk geziene, woningnood op te lossen. Bepaald werd dat binnen 10 jaar van de benedenwoning en de bovenwoning één woning moest worden gemaakt, de z.g. ontsplitsing. De bouwopzet was zodanig dat eerst na de ontsplitsing een volwaardigé woning zou worden verkregen. Zoals bekend is de verwachting van het tijdelijk karakter van de woningnood niet in vervulling gegaan. De geplande ont- splitsing binnen 10 jaar heeft niet plaatsgevonden. Bovendien is in de loop der jaren steeds meer behoefte ontstaan aan kleine wooneenheden. Het komt ons daarom gewenst voor thans definitief van de ontsplitsing af te zien. Dit brengt echter de noodzaak mee om aan deze woningen zo- danige voorzieningen te treffen, dat zij beter voor bewoning geschikt worden. Wij hebben daarom de heer H.J.W.Meijran, architect, opdracht gegeven een pian tot verbetëring te maken. Dit plan is na behandeling in het bestuur van de woningstichting, besprekingen met de provinciale direc- tie van de Volkshuisvesting en een drietal besprekingen van bestuur en architect met de bewoners, ontwikkeld tot de opzet zoals deze thans aan u wordt voorgelegd. Het plan omvat in hoofdzaak de volgende punten: Benedenwoningen: maken uitbouw voor nieuwe keuken; aanbrengen douchecel op de plaats waar nu de keuken is; maken qeluidsisolerend plafond tussen beneden- en bovenwoningen. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1975 | | pagina 95