4e afd. 20 ianuari 1976 8 TOELICHTING OP HET BESTEMMINGSPLAN INDUSTRIETERREIN TEN NOORDEN VAN DE CRUQUIUSWEG Voor de terreinen aan de noordoostelijke kant van het gedeelte van de Cruquiusweg tussen de Nijverheidsweg en de terreinen van de Sportver- eniging "H.B.C." geldt thans het bestemmingsplan "Industrieterrein Cruquiusweg"vastgesteld bij raadsbesluit van 23 februari 1967, nr. 18, goedgekeurd bij besluit van Gedeputeerde Staten van Moord-Holland dd. 5 september 1967, nr. 83; de daarbij behorende voorschriften zijn gewijzigd bij raadsbesluit van 28 oktober 1971, nr. 127, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten bij besluit van 11 april 1972, nr. 557. Bij het onderhavige plan zijn de genoemde terreinen grotendeels be- stemd voor industrieterrein. De directie van een der aan de Cruquiusweg gevestigde bedrijven heeft vergunning gevraagd voor de uitbreiding van het bedrijf; bij deze uit- breiding wordt de grens van de voor "industrieterrein" bestemde gron- den aanzienlijk overschreden. Die grens zou derhalve verlegd moeten worden. Hi'ertegen bestaan geen overwegende bezwaren, mede gelet op het feit dat in het streekplan voor Zuid-Kennemerland de grens van de voor woongebied met voor stedelijke bebouwing bestemde gronden plaat- selijk vrij veel verder van de Cruquiusweg af ligt dan de achterste begrenzing van het industrieterrein. Voor wat betreft het terrein achter het bedrijfspand van de fa. Van den Broek is een overschrijding van de streekplangrens tot een diepte van 50 m aanvaardbaar, zulks mede geiet op het feit dat enige jaren geleden - ook van de zijde van de Provincie - medewerking is toegezegd aan de realisering van een bouwplan waarbij die grens werd overschre- den. Voor wat betreft het terreingedeelte buiten die grens ware de maximaal toelaatbare hoogte van de bebouwing te beperken tot 6 m; voor de rest van de tot industrieterrein aangewezen gronden kan de hoogte conform het vigerende bestemmingspian op 10 m gehandhaafd blijven. De bij het vigerende plan behorende voorschriften dienen gewijzigd te worden. Bij hun besluit van 15 oktober 1974, nr. 2, hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Holland namelijk de gemeenteraad verplicht om binnen een jaar, te rekenen van de datum waarop hun besluit onherroepelijk is geworden het plan "Industrieterrein Cruquiusweg" te herzien, zulks op -10-

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 34