2e afd. 29 januari 1976 2 LANGERE TERMIJN VISIE ORGANISATIE GEMEENTELIJK TECHNISCH BEDRIJF Heemstede, 13 januari 1976. Aan de Raad, De werkgroep integratie heeft zich, onder andere, beraden over een op de lariqere termijn na te streven organisatie-structuur. Zoals u bekend is daarover in de werkqroep geen overeenstemminq bereikt; het verslag van de werkgroep geeft dan ook twee alternatieven aan. Alvorens in het kort inhoudelijk on de zaak in te gaan is het wel- licht wenselijk aan te geven waarom wij een langere termijn visie op de vormgeving van de organisatie nodig achten en welke waarde wij aan een dergelijke langere termijn visie hechten. Op betrekkelijk korte termijn zullen een aantal organisatorische beslissingen t.a.v. het gemeentelijk technisch bedrijf moeten wor- den qenomen. Bij deze beslissingen spelen verschillende elementen een rol Zo is, uiteraard, het aanwezige personeel met zijn mogelijkheden en wensen een zwaar wegende factor. Wij menen echter dat verant- woorde beslissingen slechts kunnen worden genomen als wij ons een beeld hebben gevormd van een op de langere termijn te bereiken si- tuatie, met andere woorden als wij onze beslissingen op de korte termijn kunnen plaatsen in een perspectief van de langere termijn. Dit langere termijn perspectief is per definitie niet statisch maar dynamisch. Zij is gebaseerd op onze huidige kennis en onze huidige verwachtinqen omtrent toekomstige ontwikkelingen. 'Nieuwe inzichten, onverwachte ontwikkelinqen kunnen aanleiding zijn voor een aanpassinq van de "ideaal-structuur" Voor wat betreft de inhoudelijke kant het volqende: Het gemeentelijk technisch bedrijf zal een comolexe organisatie wor- den waarin vele vakdisciplines zijn ondergebracht. Van het bedrijf zal worden geëist dat de beleidsvoorbereiding en de beleidsuitvoering -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 5