4e afd. 29 januari 1976 NOODVOORZIENINGEN DREEFSCHOOL 26 Heemstede, 20 januari 1976. Aan de Raad, Bij een brand op 10 januari j.l. is een gedeelte van de Dreefschool verwoest. Het schoolgebouw is sedertdien niet meer voor het onder- wijs te gebruiken. Thans zijn drie klassen van de school ondergebracht in de r.k. school "Valkenburg", drie in de "Meerlhorst" en éên in de Voorweg- school De verspreiding over drie gebouwen levert uiteraard allerlei moei- 1ijkheden op en wij menen dan ook dat gestreefd moet worden naar een zo groot mogelijke concentratie. Het ligt voor de hand dat het herstel van het schoolgebouw gecombi- neerd wordt met de renovatie, waarvoor de plannen bijna gereed waren. Aannemende dat het krediet voor de renovatie en het herstel in uw vergadering van 25 maart kan worden gevoteerd, mag verwacht worden dat het gebouw tegen de zomervakantie van 1977 klaar kan zijn. Het is met het oog op de plannen voor de "Meerlhorst" uiteraard niet verantwoord een deel van de leerlingen nog anderhalf jaar in dit ge- bouw te laten; de "Meerlhorst" is trouwens ook niet geschikt om lange tijd voor het onderwijs te dienen. Verwacht wordt dat begin april a.s. de Prinses Beatrixschool de "schoolboot" in de haven aan de Heemsteedse Dreef zal ontruimen; de gemeente kan deze boot van Haarlem blijven huren (huur f.11.160,- per jaar)Een tweede boot is helaas niet meer te krijgen. Na Pasen kunnen dus vier klassen in de boot ondergebracht worden. Met het hoofd der school en de inspecteur van het iager onderwijs zijn 5wij van oordeel dat het niet verantwoord is de drie overige klassen tot medio 1977 in de Valkenburgschooi te houden. Afgezien van andere moei1ijkheden zou een groot bezwaar daarvan zijn dat waarschijnlijk weinig ouders bereid zouden zijn hun kinderen aan te melden voor de eerste klas (schooljaar 1976/1977) als zij weten dat de kinderen eerst een jaar op vrij grote afstand van de Dreefschool zulien worden onder- gebracht. Daarom achten wij het noodzakelijk dat bij de school drie noodlokalen

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 81