afd. 26 februari 1976 30 solliciteren en worden derden in de gelegenheid gesteld een geschik- te kandidaat aan te bevelen. Artikel 5. Eisen benoembaarheid. 1. Tot architectleden en tot Dlaatsvervangend architectlid zijn benoem baar zij die als architect werkzaam zijn en in het bezit zijn van een der diploma s BI (Bouwkundig Ingenieur) of ETH (Eidgenossische Technische Hochschule) of een gelijkwaardige buitenlandse opleiding HBO (Hoger Bouwkunst Onderricht), VBO (Voortgezet Bouwkunst Onder- richt) of het diploma van de Academie van Bouwkunst, dan wel het diploma CI (Civiei Ingenieur) met civiele bouwkunde en tenslotte zij die het kandidaatsexamen BI (Bouwkundig Ingenieur) hebben be- haald en gedurende vier jaar als architect werkzaam zijn geweest. 2. Tenminste een der drie architectleden dient zo mogelijk goede plaatselijke bekendheid te bezitten. Artikel 6. Zittingsduur. 1. De leden van de commissie, genoemd in artikel 3, eerste lid, onder a hebben zitting voor de duur van twee jaren; een periodiek aftredend architectlid is terstond herbenoembaar, doch de maximale zittings- duur van een architectlid is drie perioden van twee jaren; het plaatsvervangend architectlid is als zodanig niet herbenoembaar. 2. Het lid van de commissie, genoemd in artikel 3, eerste lid, onder b. heeft zitting voor de duur van twee jaren; dit periodiek aftredend iid is eenmaal voor de duur van twee jaren herbenoembaar 3. Een benoeming ter voorziening in een tussentijdse vacature geldt tot het tijdstip van periodieke aftreding van degene wiens plaats wordt vervuld. 4. Het lid dat aftreedt of ontslag neemt blijft zijn werkzaamheden verrichten tot zijn opvolger een benoeming heeft aanvaard. 5. In afwijking van het bepaalde in het eerste en tweede lid van dit artikel komen een architectlid en het lid, genoemd in artikel 3, eerste lid, onder b. niet voor herbenoeming in aanmerking indien de leeftijd van 65 jaar is bereikt. Artikei 7. Vergaderingen. 1. De commissie vergadert als regel eenmaal oer veertien dagen en tussentijds op verzoek van één of meer leden of van het college van burgemeester en wethouders. - 7 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 11