4e afd. 26 februarl 1976 JU V VERORDEHING OP DE HELSTANDSCOKMISSIE Heemstede, 3 februari 1976. Aan de Raad, B1j uw besluit van 26 februari 1953, nr.19, werd vastgesteld de^ "Verordeninq op de Welstandscomnissie van de gemeente Heemstede". Die verordeninq is na bijna 23 jaar noo steeds van kracht; slechts enkele wijziginqen werden aangebracht (de leeftijdsgrens bij benoe ming werd qesteld op 70 jaar en de duur van het lidmaatschap is be- perkt tot 8 jaar). Een werkqroeo, samenqesteld uit twee in de commis- sie zittinq hebbende architecten, de directeur van het bedrijf voor Openbare Herken en het hoofd van de afdeling bouw- en woningtoezicht, hceft de herzienim van de verordeninq voorbereid en zij heeft daar- bij gelet op aanwijzingen en raadgevinqen, welke uit een gezanenlijke vergaderinq met de commissie voor openbare werken en de commissie voor de volkshuisvesting, de ruimtelijke ordenirig en de recreatie naar vo- ren zijn gekomen. In het hierbij gevoegde ontwerp van een nieuwe verordening is de wel- standszorg en de taakvervulling door de welstandsconmissie opnieuw ge- regeld en aangepast aan veranderde inzichten op dit terrein. Een opsomming van wat zoal tot de taak van de welstandscommissie be- hoort, is geqeven in artikel 1 van het ontwerp. Daaruit blijkt dat de toenemende omvang van de werkzaamheden beter kan worderi aangeduid met welstandszorg dan met welstandstoezicht. Het is qoed dat de onsomming van de aktiviteiten van de commissie naast de in artikel 17 van de Bouwverordening qenoemde verplichte adviezen een overzicht geeft van wat aktieve welstandszorg omvat. Daartoe behoren ongetwijfeld de zorq voor het woonmilieu in nieuwbouwwijken en in renovatiewijken (sub d.), ♦zaken die het uiterlijk aanzien van een straat of wijk mede bepalen zoals reklameborden en -toestellen, alsmede alles wat tot het straat- meubilair wordt qerekend (sub e.) en voorts de monumentenzorg, niet beperkt tot die waaron de Monumentenwet van toepassinq is (sub f.). Bij de beoordeling van een verzoek om een sloopvergunning kan welstand in het geding zijn (sub g. van artikel 1) en tensl.otte bevat het ar- tikel in sub h. een alqemene taakaanduidinn voor zover die niet in de voorafgaande opsomming mocht zijn omschreven. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 1