10 maart 1976 28 gaand verkeer. 2. Indi'en de aanbevelingen onder 1 pas op lange termijn te re- aliseren zijn, overgaan tot alternatieve acties: nemen van verkeersdoserende maatregelen en als aanvulling de oost-west- verbinding onaantrekkelijk maken voor doorgaand verkeer met inachtneming van de belangen van het lokale verkeer. 3. Doorgaand verkeer via sleuven in de bestaande hoofdwegen slechts in overweging nemen, indien 1 niet te realiseren is en de maatregelen onder 2 geen afdoende onlossing bieden. B. Openbare ruimte in de woonwijken 1. In pr.incipe besluiten tot het creëren van woonerven daar waar dit moqelijk is en uiteraard met insoraak van de bewo- ners van de betrokken wijken. 2. Op zeer korte termijn met het onaantrekkelijk maken van de woonwijken voor sluipverkeer beginnen door snelheidsbeper- kende maatreqelen in te stellen. Daar waar nodig deze maatregelen combineren met beperking van het aantal "in- en uitqangen" van de wijken. C. Het fiets- en voetpadennet verbeteren van faciliteiten voor voetgangers en langzaam ver- keer (zoals bijv. tunnel onder Herenweg van Adr. Pauwlaan naar Ln van Rozenburg). Daarbij waken voor verschuiving van de verkeersproblematiek naar enkele straten. Op bijgevoegde tekening met daarbij behorende verklaring is het resultaat van de inspraak weergegeven in een aantal diagrammen. Tevens is bij dit voorstel een kaart qevoegd waaron de mogelijke omleidende wegen staan aangegeven alsmede de aansluiting van de diverse wijken op de hoofdweqen. Tevens qeeft deze kaart aan dat de winkelcentra per auto bereikbaar blijven. 4. VOORSTELLEN VAN OHS COLLEGE. A. Hoofdwegenstructuur Wij zijn van oordeeldat het aanlegqen van wegen buiten de bebouwde kom de enig goede oplossing is om bevrijd te raken van het doorqaande verkeer. -6-

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 6