10 maart 1976 28 2) het doorgaande verkeer niet meer de geleqenheid bieden via de Lanckhorstlaan, Zandvoortselaan of andere woon- straten te rijden. Dit verkeer leiden via de Spanjaards- laan en de Westelijke randweg. Het verkeer naar en van Zandvoort gebruik doen maken van de Leidsevaartweq tot- dat een rechtstreekse aansluiting van de Westelijke Randweg naar de Zandvoortselaan nabij de Haringbuys gereed is. Wij zijn voorstander van deze aansluiting en beschouwen dit als een onderdeel van de randwegen. Deze aansluiting zal dan ook in het hierboven qenoemde oyerleg opqenomen moeten worden. De verbindinq via de Leidsevaartweg zien wij derhalve als tijdelijk; ophef- fen van het 1inksafverbod op de Westelijke randweg is noodzakelijk en ook een aanpassing van de kruising Zandvoortselaan/Leidsevaartweg. De realiserinq van deze maatregelen verqt eveneens het nodige overleg; indien u met bovenstaande aedachten in- stemt zullen wij dit overleg olegen en de vereiste concrete maatregelen voorbereiden en u ter vaststelling voorleggen. Wij menen er ter voorkoming van misverstanden qoed aan te doen duidelijk te vermelden dat wij qeen taak zien weqqeleqd voor de Van Merlenlaan inzake het bieden van soulaas voor het doorgaand verkeer. Deze laan heeft o.i. uitsluitend een functie ten behoeve van het interne verkeer te vervullen. In het voorgaande is als mogelijke maatregel inzake de hoofdwegenstructuur ook genoemd het voorzien van bestaande hoofdwegen van een smalle gleuf voor doorgaand verkeer, waarbij het Heemsteeds verkeer ongelijkvloers kan passeren. Deze mogelijkheid menen wij u niet te kunnen voorstellen, omdat het doorgaande verkeer hierdoor in de woonbuurten gehandhaafd blijft en deze sleuven o.i. niet passen in de structuur van onze nemeente, nog daargeiaten de grote fi- nanciële consequenties ervan. -8-

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 8