25 maart 1975 29 Vermelding van argumenten contra eenrichtingsverkeer ontbreken ge- heel, zodat het niet mogelijk is hierop in te gaan. De vereniging wijst erop dat slechts 55% van de insprekers zich voor eenrichtings- verkeer heeft uitgesproken; afgezien van het feit dat dit toch nog altijd een meerderheid is, mag niet worden vergeten dat de deelne- mers aan de eerste fase van de inspraak zich in grote meerderheid voor eenrichtingsverkeer hebben uitgesproken. In het rapport "Over de drempel" wordt aanbevolen te overwegen ook voor de Raadhuisstraat eenrichtingsverkeer in te stellen. De beiang- rijkste motivering hiervoor is de levensgevaarlijke situatie op de IJzeren Brug; eenrichtingsverkeer zal deze brug ontlasten. Eenrichtingsverkeer zuid-noord impliceert dat het verkeer vanaf de Dreef via de woonstraten Havenstraat, Postlaan of Hendrnk de Keyserlaan, de Raadhuisstraat in kan rijden terwijl het verkeer uit het westelijk deel vanuit de Kerklaan via de Provinciënlaan de Raadhuisstraat kan bereiken. De iastige situatie op de IJzeren Brug, wordt mede veroorzaakt door het doorgaand verkeer in oost-wést- richting: de route Zandvaartkade-Kerklaan alsmede Havenstraat-Kerk- laan. Uit het voorafgaande blijkt dat eenrichtingsverkeer de route Zandvaartkade-Kerklaan uitschakelt en dat de route Havenstraat- Kerklaan zwaarder zou kunnen belasten. De insprekers zijn van mening dat de Raadhuisstraat bereikbaar zou kunnen blijven via de Haven- straat, Postlaan, Hendrik de Keyserlaan en de Provinciënlaan, het- geen ons inziens niet ten goede zaT komen van het woonmilieu m de betreffende woonstraten. Voor deze straten dienen juist, conform doelstelling nr. 1, beschermende maatregelen te worden getroffen. Eenrichtingsverkeer tegengesteld aan de richting van he.t verkeer op de Binnenweg biedt eerder nadelen dcn voordelen ten opzichte van de richting noord-zuid. Wij stellen voor om de Raadhuisstraat voor tweerichtingen bereikbaar te houden en het doorgaand verkeer in oost-westrichting zoveel moge- lijk eruit te halen. Daartoe ware het inrijden in de Kerklaan vanaf de IJzeren Brug te verbieden en technisch te belemmeren. Met dit rechtsafverbod wordt de route Zandvaartkade-Kerklaan geëlimineerd. De route Kerklaan-Zandvaartkade is reeds geëlimineerd.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 10