25 maart 1976 29 De route Havenstraat - Kerklaan kan worden geëlimineerd door de woonstraten Havenstraat, Postlaan en Hendrik de Keyserlaan als woonerven in te richten en maatregelen te nemen die doorgaand verkeer belemmeren. De route Camplaan - Raadhuisstraat - Kerklaan zal voor doorgaand verkeer weinig aantrekkelijk zijn en zal dan ook voornamelijk gebruikt worden door het winkelende publiek dat slechts in de Raadhuisstraat behoeft te zijn. De insprekers hebben voor alle schetsen de volgende wensen geuit: 1. het instellen van een blauwe zône. Het gevolg van deze ins'telling zal zijn dat de bewoners van de Binnenweg hun auto's moeten parkeren op eigen terrein of in de zijstraten, wat niet gewenst is. Het gunstig effect op de hoe- veelheid parkeerplaatsen zal gering zijn, omdat uit het verkeers- onderzoek blijkt, dat het overgrote deel van de parkeerplaatsen door kortparkeerders wordt gebruikt. Wij stellen u derhalve voor deze suggestie niet te aanvaarden, mede omdat de controle op het handhaven van het gebod moeilijk is en veel mankracht vergt. 2. de bus niet meer op de Binnenweg doen rijden. Dit is ook de wens van de winkeliersvereniging 't Heem. Ook deze suggestie van de insprekers achten wij niet aanvaardbaar Het winkelcentrum is er ook voor alle inwoners en moet daarom in beginsel voor iedereen bereikbaar zijn, ook voor anderen, voor invaliden, voor hen die geen auto of fiets (meer) hebben dan wel deze niet (meer) kunnen berijden. De bus moet op de Binnenweg gehandhaafd worden voor degenen die geen andere moge- lijkheid hebben het centrum te bereiken. Deze handhaving is eveneens van belang voor de bewoners van de zijstraten van de Binnenweg die per bus wensen te reizen. Bij het instellen van eenrichtingsverkeer zal vanzelfsprekend ook de bus aan deze maatregel onderworpen zijn. Om de bus toch zo dicht mogelijk bij het centrum te brengen, kan deze komende uit noordelijke richting via de Dreef de Cloosterlaan inrijden, hier stoppen en vervolgens via het Julianaplein weer de Dreef oprijden. _1;i_

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 11