25 maart 1976 29 Het gedeeltelijk afsluiten van de straten door middel van een drempel betekent dat snelheidsvermindering wordt verkregen. Het verkeersaanbod zal door deze drempel niet of nauwelijks worden beTnvloed. Met andere woorden: men zal waarschijnlijk ter plaat- se van de drempei wat snelheid inhouden, maar het totaal aantal winkelbezoekers per auto dat gebruik maakt van deze woonstraten zal niet of nauwelijks verminderen. Ten aanzien van het instel- len van eenrichtingsverkeer in de woonstraten kan het volgende worden opgemerkt. In het algemeen kan worden gesteld dat een- richtingsverkeer een typische verkeersmaatregel ten behoeve van een sneliere circulatie van gemotoriseerd verkeer is. Circulatie van gemotoriseerd winkelverkeer door de woonstraten is in tegenspraak met het gestelde in alle doelstellingenvolg- orden, namelijk bescherming van de woonbuurten. Behoudens op enige specifieke aan- en afvoerwegen zoals Lanckhorstlaan, Bron- steeweg, dulianalaan, de Zandvaartkade, de Kerklaan, de Camplaan en de Van Merlenlaan, dient o.i. het gemotoriseerd verkeer met bestemming of vanaf de Binnenweg uit de woonstraten te worden geweerd. Wij zijn van mening dat het noodzakelijk is met de bewoners van de woonstraten overleg te plegen op welke wijze en in welke mate deze straten tegen overlast van het gemotoriseerde verkeer zullen worden beschermd. Eerst na dit overleg zullen beslissingen kunnen worden genomen. In dit overleg zal ook worden betrokken het vrachtverkeer in de woonstraten en het al of niet inrichten van het Res Novaplein als woonerf. Het parkeren op het voorterrein van het postkantoor. Deze oplossing is niet fraai. De winst is gering. De groene zône voor de bebouwing tussen de Cloosterlaan en de Spaarnzicht- laan dient gehandhaafd te worden. Dit gedeelte van de Binnenweg geeft een accent aan de menging van wonen en werken in het centrum en draagt bij tot een geva- rieerd beeld van de Binnenweg. Onderbreking van deze groene zône doet afbreuk aan de beievingswaarde hiervan. -13-

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 13