3e afd. 25 maart 1976 3fi GARANTIE GELDLENINGEN WONINGVERBETERING Heemstede, 3 maart 1976. Aan de Raad, Bij beschikking van de staatssecretaris van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening van 12 februari 1976, nr.1231284, heeft het rijk een regeling getroffen tot het garanderen van geldleningen ter financiering van woningverbeteringen. Bij verlening van garanties door de gemeente neemt het rijk 100?! van het verlies, dat uit deze garanties voortvloeit, voor zijn rekening. De deelneming van het rijk in garanties door de gemeenten biijft be- perkt tot de gevallen van woningverbetering, waarvoor aan de gemeen- ten geldelijke steun van het rijk is verstrekt op grond van de, "Be- schikking verbetering woningen en woonbuurten" en de "Beschikking geldelijke steun rehabilitatie". Het maximum bedrag van de qarantie is gelijk aan de kosten van ver- betering, verminderd met f.100,--. Indien de executie-waarde van de woning vôör verbetering en de daarop rustende hypotheekschuld daar- toe aanleiding geven, wordt het te garanderen bedrag iager gesteld dan de kosten van verbetering. Voor de bijzonderheden verwijzen wij naar de voor u ter inzage liggende circulaire en beschikking van voornoemde staatssecretaris. Ook ten aanzien van deze regeling achten wij het van belang dat de aanvrager op korte termijn een beslissing krijgt op zijn verzoek. Daarom menen wij dat het gewenst is, dat uw raad de bevoegdheid op dit punt aan ons delegeert. Wij stellen u voor tot deze delegatie te besluiten door vaststelling van bijgaande ontwerp-verordening. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, J.M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 17