3e a'd- 25 maart 1976 38 RENOVATIE DUPLEXWONINGEN JAVALAAN Heemstede, 16 maart 1976. Aan de Raad, In 1950 heeft de qemeente 14 duplexwoningen aan de Javalaan qebouwd, in totaal derhalve 14 x 2 28 wooneenheden. Voor dit complex is een bijdrage toegekend uit 's rijks kas op grond van de wet materiële oorlogsschade bij beschikking van de minister van wederopbouw en volks- huisvesting dd. 18 januari 1950, nr. 6192. Deze woningen zijn in beheer gegeven aan de woningbouwvereniging "de Haemstede". Om dezelfde redenen als wij hebben uiteengezet in ons voorstel aan uw raad omtrent de renovatie van de duplexwoningen in de Brabantlaan en Gelderlandlaan (raadsstuk nr. 137 dd. 28 november 1975) komt het ons wenselijk voor ook ten aanzien van deze duplexwoningen definitief van ontSDÜtsing af te zien. Daartoe dienen dan wel voorzieningen te worden getroffen om deze kleine wooneenheden beter voor bewoning geschikt te maken. Wij hebben daarom de heer H.J.W.Meijran, architect, opdracht gegeven een plan tot verbetering te maken. Dit plan is na behandeling in het bestuur van de woningbouwvereniging "de Haemstede" en na een tweetal bijeenkomsten van bewoners met bestuur van "de Haemstede" en de archi- tect ontwikkeld tot de onzet, zoals deze thans aan uw raad wordt voor- qelegd. Alle bewoners kunnen zich met het verbeteringsplan verenigen en zijn bereid de uit de verbetering voortvloeiende hogere huur te betalen. Het plan omvat in hoofdzasrtc de volgende punten: Benedenwoninqen: Maken uitbouw voor nieuwe keuken; aanbrengen douchecel op de plaats waar nu de keuken is; maken geluidsisolerend plafond tussen beneden- en bovenwoningen; herindeling woon- en slaapkamer; aanbrengen centrale verwarming. Bovenwoninqen: Vernieuwinq keukens; aanbrengen douchecel- 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 21