mesr i -ifflBM 25 maart 1976 29 3. Werkprogramma, voor de inrichtinq van het betrokken gebied, voor zover het werken bevat die dienstig worden geacht voor een goede ruimtelijke ordeninq. Het werkprogramma qeeft uitsluitsel over de vraaq waar beoaalde voorzieningen mogen komen. 4. Grondgebruiksstatuutdat een regeling geeft voor de bevoegdheden van de overheid enerzijds en van de rechten en plichten van de burgers anderzijds met betrekking tot de in het nlan begrenen gron- den. Het is de concretisering van de in het plan vervatte beleids- visie. Het olan vormt de basis voor een eventuele onteiqeninq, en op grond van aan eiqenaren opgeleqde beperkinqen tevens de basis voor de vergoedinq van nlanschade overeenkomstig artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het geeft voorts de burger garan- ties voor de continuïteit van het qrondgebruik door hemzelf en door anderen. In het kader van de voorbereidinq van een bestemminqsolan voor het centrum hebben wij een aantal rapoorten doen samenstellen, te weten: 1. Heemstede - Binnenweg/Raadhuisstraat - Ontwikkelingsmodellen 2. Heemstede - Winkelen in de kern 3. Parkeeronderzoek Heemstede Centrum De konklusies van deze onderzoeken en een aantai vraaqpunten omtrent de door het gemeentebestuur te nemen beslissinqen zijn door middel van een uitgebreide - in twee fasen verdeelde - inspraakprocedure aan de bevolking voorgelegd. Het raoport van de eerste fase is reeds door uw raad behandeld; aan de hand hiervan heeft u enkele doelstel- iingen en de rangorde van het gewicht dat hieraan moet worden toege- kendvastgesteld. Thans is ook de tweede fase van de inspraak be- eindigd door het aanbieden van het rapoort "Over de drempel". Het tijdstip is derhalve aangebroken vcor uw raad een aantal besiis- sinqen te nemen weike de uitgangspunten zuilen vormen voor het op- stellen van het ontwero-bestemmingsplan, zoals dat în het kader van het overleg ex artikel 8 van het besluit oo de Ruimtelijke Ordemnq zal worden toegezonden aan de daarvoor in aanmerkinq komende instan- ties. Een verderqaande strekking kan thans aan de beslissingen met worden toegekend, daar zowel het overleg ex artikel 8 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening als de bezwaarschriftenorocedure volledig tot hun recht behoren te kunnen komen. "2"

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 2