4e afd. 25 maart 1976 VERBOUWING EN RENOVATIE DREEFSCHOOL 42 Heemstede, 16 maart 1976. Aan de Raad, Mede in verband met de gewijziqde onderwijsinzichten en de aan de huidige indeling van het schoolgebouw verbonden bezwaren is in 1974 een onderzoek ingesteld naar de noodzaak en mooelijkheden voor ver- betering van de openbare lagere DreefschoolVan de bij dit onderzoek gebleken tekortkomingen van het in 1930 in gebruik genomen schoolqe- bouw worden genoemd: de lokalen zijn te klein van oppervlakte en heb- ben een starre en ondoelmatige inrichting; de huidige boekenkamer is zeer provisorisch ingericht, is te klein en ligt geïsoleerd van de rest van de schooldit laatste argument geldt ook voor de toneel- zaal, waarvan het gebruik door het volledig missen van de school- sfeer beperkt blijft tot enige toneelrepetities en ouderavonden; ruimte voor schoolarts en schooladviesdienst ontbreekt; de hoofdenka- mer, tevens dienst doende als spreekkamer, is te klein van oppervlak- te; een brandtrap ontbreekt. Het van dit onderzoek opgemaakte rapport heeft als leidraad gediend vo°r de verdere uitwerking van de plannen door de architect in nauwe samenwerking met het personeel en de oudercomnissie van de school Het voor u ter inzage qelegde definitieve ontwero, hetwelk inmiddels is goedgekeurd door de inspecteur van het lager onderwijs, voorziet nasst een gewijzigde lokaalindeling in een wijziging van de inqangs- partij, de bouw van een toestellenberging aan het gymnastieklokaal het aanbrengen van een noodtrappenhuis en voorts in het aanbrengen van diverse technische verbeteringen ten behoeve van een grotere brandveiligheid. Wij merken hierbij nog op dat de plannen voorzover nodig zijn aange- past aan de huidige situatie, welke is ontstaan door de op 10 januari j.l. opgetreden brand. Blijkens de mede voor u ter inzage qelegde gespecificeerde kostenbegro- ting zal met de verbouwing en renovatie een bedrag van f1.687.250,-- gemoeid zijn; dit bedrag kan worden verminderd met f.420.000,--, zijn- de de door de verzekeringsmaatschappij te verqoeden kosten van herstel van de brandschade.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 37