25 maart 1975 29 Indien in het hierna volgende de term ontwerp-bestemmingsplan wordt gehanteerd, dient daaraan dus een beperkte betekenis te worden ge- geven. De ter weerszijden van de Binnenweg en de Raadhuisstraat aanwezige ruimte zal in hoofdzaak moeten worden toegewezen aan: 1. centrumvoorzieningen 2. wonen 3. verkeer. Ad 1. Centrumvoorzi eni ngen Het belangrijkste onderdeel van de centrumvoorzieningen wordt ge- vormd door de winkels. De meest relevante conclusies van het rap- port "Heemstede - Winkelen in de kern" zijn: - de winkelvoorziening is in Heemstede in vergelijking met gemeen- ten van dezelfde grootte aan de iage kant. - het winkelcentrum Binnenweg-Raadhuisstraat neemt ten opzichte van het totale winkelbestand een zeer belangrijke plaats in. De po- sitie van dit. hoofdwinkelcentrum wordt de laatste jaren steeds sterker. De situering van de in dit centrum gelegen winkels nl in een lange straat van circa 1000 meter is eveneens belangrijk. - bij gelijkblijvende koopkrachtbinding: behoefte aan winkelruim- te 5.000 m2 (inclusief magazijnen) boven huidige oppervlakte. - bij geringe stijging van de koopkrachtbinding: uitbreiding van de huidige winkeloppervlakte met 7.000 m2. De insprekers formuleerden m.b.t. de winkels de volgende wensen: - een matige uitbreiding van de winkelzloeroppervlakte; in vierkante meters uitgedrukt wordt een uitbreiding met maxi- maal 2500 m2 voldoende geacht. - de vestiging van supermarkten niet meer mogelijk maken. - de langgerekte vorm van het winkelcentrum handhaven. U heeft de conclusies van de insprekers aanvaard. Wij stellen u daarom voor te besluiten dat in het ontwerp-bestemmingsplan wordt vastgelegd dat: - de bruto winkelvloeroppervlakte in het plangebied, dat wil zeggen de winkels met de daarbij behorende magazijn- en werkruimten, metniet meer dan 2500 m2 mag worden uitgebreid; -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 3