25 maart 1976 29 - winkels aan de gehele Binnenweg en aan het'aansluitende gedeeite van de Raadhuisstraat toelaatbaar zijn, tenzij er klemmende re denen zijn voor het leggen van een andere bestemming; - winkels uitsluitend op de begane grond gelegen mogen zijn. In het bovenstaande vindt u niets omtrent een verbod tot vesti- ging van supermarkten, omdat een dergelijk verbod in een bestem- mingsplan niet kan worden opgenomen. Wij stellen voor bij het maken van het ontwerpbestemmmgsplan nader te bezien of het gewenst is een maximum bruto vloeropper- vlakte.per winkei te doen vaststellen en zo dit het geval op welke wijze dit het beste kan worden geregeld. Tot de centrumvoorzieningen worden eveneens gerekend: - horeca-inrichtingen en andere dienstverlenende bedrijven; - ambachtelijke bedrijven; - kantoren; - gebouwen ten dienste van het openbaar bestuur, de dienstverle- ning van overheidswege, het verenigingsleven, de godsdienstuT - oefening en de medische, sociale- en culturele verzorgmg; - woonhuizen. Elk van deze voorzieningen is thans aanwezig in de Binnenweg en/ 0f de Raadhuisstraat, zodat niets nieuws wordt voorgesteld. Bovendien passen deze voorzieningen qua functie in het centrum, zij het dat er beperkingen dienen te worden gesteid onder meer teneinde te voorkomen dat de doelstel1ingen van het plan ter zijde worden geschoven. Wij stellen u voor te besluiten dat m het ontwerp-bestemmingsplan de maximaal toeiaatbare oppervlakte van horeca-inrichtingen en andere dienstverienende bednjven. van ambachtelijke bedrijven, van kantcren en van gebouwen ten dienste van het openbaar bestuur, de dienstverlening van over- heidswege, het verenigingsleven, de godsdienstuitoefemng en de medische, sociale en culturele verzorging wordt vastgelegd. Hieronder zal nader op de woonhuizen worden ingegaan. Ad 2. wonen. Ket wonen »in« niet alleen pl.ats in de stnaten die arenaen aan de winkelstraten en daarachter zijn gelegen, doch eveneens in^de

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 4