25 maart 1976 29 Binnenweg en de Raadhuisstraat, hetzij in woningen boven de winkels en kantoren, hetzij in afzonderlijke woningen. Winkels zonder wo- ningen komen in het centrum practisch niet voor. De insprekers hebben duidelijk de wens uitgesproken dat het wonen ook in de Raadhuisstraat en Binnenweg mogelijk zal blijven. Dit zal worden bevorderd door voor te schrijven dat het winkelen zich uitsluitend op de begane grond mag afspelen. Wij onderschrijven deze gedachte en stellen daarom voor in de voorschriften die de bestemming centrumvoorzieningen regelen op te nemen dat winkels met de daarbij behorende magazijn- en werkruimte, ambachtelijke bedrijven en kantoren uitsluitend op de begane grond gelegen mogen zijn. Hierdoor wordt de mogelijkheid opengehouden dat er op de bovenverdieping(en) wordt gewoond. De bestemming centrumvoorzie- ningen belet overigens niet dat bepaalde panden in hun geheel voor woondoeleinden worden gebruikt. Primair zal het wonen in eengezins- huizen moeten plaatsvinden. Doch gestapelde bouw mag niet worden uitgesloten ter plaatse waar dit stedebouwkundig en gelet op de reeds aanwezige bebouwing aanvaardbaar is. Het aantal boven elkaar te bouwen woningen zal nader moeten worden vastgelegd en zal onge- twijfeld varieren voor de nader aan te geven gedeelten van de Binnenvieg en de Raadhuisstraat. Bij het voorgaande ging het slechts om een mogelijkheid een bepaald pand in zijn geheel voor woondoel- einden te gebruiken. Nader te verrichten onderzoek kan echter ook uitwijzen dat het zeer wenselijk is op bepaalde gronden uitsluitend woonhuizen toe te laten, namelijk op die gronden waar thans woon- huizen staan welke karakteristiek zijn, zodat vervanging hiervan door winkels of door andere voorzieningen niet gewenst is. Een en ander kan juridisch geregeld worden binnen de bestemming centrumvoorzieningen, doch ook door het leggen van de bestemming woondoelei nden. Ad 3. het verkeer. Het gaat hier om de verdeling van de niet voor woondoeleinden en centrumvoorzieningen bestemde ruimte ten behoeve van de verkeers- doeleinden: lopen - rijden(met allerlei voertuigen)en parkeren. -5-

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 5