25 maart 1976 29 Zowel in het parkeeronderzoek als in het consumentenonderzoek kwamen enkele belangrijke facetten van het verkeer in het centrum aan de orde. De belangrijkste konklusies waren: Van de Heemsteedse inwoners komt 60% te voet of per fnets naar het centrum, de overigen voornamelijk per auto. De met ingeze- tenen komen voornamelijk per auto. - Het aantal door de winkelbezoekers gebruikte parkeerplaatsen bedraagt 560, dit is 1 parkeerplaats per 20 m2 winkeloppervlakte. Ervaring elders leert dat 1n feite 1 parkeerplaats per 15 m2 nodig is Uit de huishoudenquête komt als belangrijkste bezwaar van het centrum naar voren het gebrek aan parkeergelegenhe^d. - De winkelbezoekers wensen hun auto zo dicht mogelijk bij de win kel te plaatsen; de bereikbaarheid van het centrum per auto wordt als zeer gewenst ervaren. - Het veelvuldig parkeren veroorzaakt regelmatig opstoppingen, welke worden geaccentueerd door het doorgaand verkeer. Verkeers- teiüngen tonen aan dat één op de twee drie auto's op de B;nnen- weg tot het doorgaande verkeer behoort. De insprekers spreken als hun oordeel uit (zie "0p kle^ne schaal rapport eerste fase inspraakprocedure) - De bereikbaarheid van het centrum per auto moet voor het wmkelend publiek worden gehandhaafd. - Het doorgaand verkeer moet zoveel mogelijk uit het centrum worden geweerd. - De meeste deelnemers zijn voorstanders van de invoemng van een- richtingsverkeer. - Het beginsel van de nevengeschiktheid (gelijkberecht^ging) van de verschillende soorten verkeersdeelnemers in het centrum van Heemstede moet worden toegepast. Daar dit beginsel thans nog niet wordt toegepast zal de prioriteit bij het toedelen van de beschikbare ruimte gelegd dienen te worden bij voetganger en fietser. Binnen het kader van deze nevengeschiktheid is er geen bezwaar tegen het hanteren van de norm een parkeerplaats per 20 m2 winkelvloeroppervlak. -6-

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 6