25 maart 1975 29 - De loopafstand van parkeerplaats naar auto moet zo kort mogelijk zijn. De parkeerplaatsen en de eventueel benodigde uitbreiding moeten zoveel mogelijk op de Binnenweg/Raadhuisstraat worden gevonden. - Het woonklimaat in de aangrenzende woonstraten moet prevaleren boven het gebruik van deze straten door centrumbezoekers. Op basis van de konklusies van de genoemde onderzoeken en van de eerste fase van de inspraak heeft uw raad een aantal doelstellingen geformuleerd en deze geplaatst in voorkeursvolgordes. Deze zijn: 1. woonbuurten in het centrum tegen overlast beschermen. 2. handhaving van de bereikbaarheid van het centrum per auto. 3. handhaving verhouding aantal parkeerplaatsen en winkelopper- vlakte op het huidige peil (1:20). 4. betere wandelmogelijkheden scheppen door het verbreden van trottoirs. 5. zo dicht mogelijk bij de winkeis parkeren. Op grond van dit raadsbesluit werd een schets I vervaardigd. Een minderheid van uw college gaf voorkeur aan een andere volgorde van de doelstellingen: 1. woonbuurten in het centrum tegen overlast beschermen. 2. betere wandelmogelijkheden scheppen door het verbreden van trottoirs. 3. handhaving van de bereikbaarheid per auto. 4. handhaving verhouding aantal parkeerplaatsen en winkeloppervlakte op het huidige peil (1:20). 5. zo dicht mogelijk bij de winkels parkeren. Dit standpunt is in schets II uitgewerkt. In schets III is slechts een gedeelte van de Binnenweg opgenomen nldat gedeelte waar van gevelwand tot gevelwand een voetgangersgebied gecreëerd is. De schetsen zijn voorzien van een toelichting aan de bevolking om commentaar en ter toetsing aan de doelstellingen voorgelegd. De deelnemers aan de tv;eede fase van de inspraak hebben de schetsen nauwkeurig bestudeerd. Er was een duidelijke voorkeur voor schets I, terwijl enkele werk- groepen schets II prefereerden.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 7