25 maart 1976 29 Schets III werd als te ingrijpend beoordeeld en daarom verworpen. Omdat geen enkele schets de volledige instemming verwierf, werden de gewenste wijzigingen en aanvullingen geïnventariseerd en werd aan Stad en Landschap verzocht aan de hand hiervan nieuwe schet- sen te maken. Deze zijn aangeduid met A, B en C. Zowel de gewenste wijzigingen op de oorspronkelijke schetsen als de nieuwe schetsen zijn opgenomen in het rapport "Over de drempel Schets C is voortgekomen uit de oorspronkelijke schets II en heeft de voorkeur van een kleine groep. De schetsen A en B zijn voortge- komen uit de oorspronkelijke schets I. Schets B geniet de voorkeur van een kleine meerderheid van de in- sprekers en schets A derhalve de voorkeur van een niet onbelangrijke minderheid. Het enige verschil tussen A en B is het verkeer op het noordelijk deel van de Binnenweg; schets A gaat uit van tweerichtingsverkeer op het noordelijk deel en schets B van eenrichtingsverkeer; alle insprekers hebben elkaar gevonden in de aanbeveling gedurende 1J 2 jaar het eenrichtingsverkeer bij wijze van proef in te stellen. Met de meerderheid van de insprekers zijn wij van oordeel dat aan- vaarding van schets B de voorkeur verdient. De door uw raad gekozen doelstellingen en de hiervoor vastgestelde voorkeurvolgorde zijn in schets B het beste verwerkt. Onze voorkeur voor schets B betekent derhalve ook dat wij voorstan- ders zijn voor eenrichtingsverkeer op de Binnenweg. Wij menen dat het practisch niet goed mogelijk is dit eenrichtingsverkeer slechts gedurende een proefperiode in te voeren. De Binnenweg zal voor het eenrichtingsverkeer moeten worden ingericht om het resultaat hier- van te kunnen meten. Deze inrichting kan in verband met de hieraan verbonden kosten niet zonder meer worden ongedaan gemaakt. Ons standpunt m.b.t. het eenrichtingsverkeer op de Binnenweg is voornamelijk gebaseerd op de overweging dat in dit geval aan de rij- dende auto's minder ruimte behoeft te worden toegewezen, zodat er meer mogelijkheden beschikbaar komen voor het inrichten van de win- kelstraat, voor de voetgangers, de fietsers en voor het parkeren van auto's (in schets B is het aantal parkeerplaatsen 40 groter dan în -8-

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 8