25 maart 1976 29 schets A). Naast het bereikbaar zijn van het centrum per auto en het aantal parkeerplaatsen is een goed voetgangersgebied voor de winkeliers van groot belang, omdat dan de etalages goed tot hun recht kunnen komen. Het aantrekkelijk etaleren nodigt uit tot kopen. De eta- lages zijn echter niet vanuit auto's te bezien.'Een aantrekkelijk voetgangersgebied zal de omzet van de winkeliers kunnen bevorderen. Eenrichtingsverkeer komt ook tegemoet aan het beginsel van de ge- 1ijkberechtiging van de verschillende soorten verkeersdeelnemers en aan het weren van door-gaand verkeer, hetgeen aanbevelingen van alle insprekers zijn, waarmede wij kunnen instemmen. Wij zijn van mening dat dit eenrichtingsverkeer op de Binnenweg het beste kan worden ingesteid in de richting zuid-noord. Dit be- hoeft voor het zuidelijk gedeeite van de Binnenweg geen motiveririg omdat op dit gedeeite reeds enkele jaren eenrichtingsverkeer in de genoemde richting bestaat. We kunnen ons derhalve beperken tot het gedeelte Binnenweg van Julianalaan tot Koediefslaan. Eenrichtings- verkeer noord-zuid zou betekenen dat de auto's dit gedeeite van de Binnenweg zouden moeten veriaten via de Julianalaan; de auto- mobilisten die vervolgens in noordelijke richt.ing hun weg wensen te vervolgen, zijn genoodzaakt de Heemsteedse Dreef te kruisen bij de Dreefschooldit is niet gewenst; dit kruispunt moet thans reeds veel verkeer verwerken. Toeneming van dit verkeer zal het piaatsen van verkeerslichten noodzakelijk maken. Eenrichtingsverkeer zuid-noord heeft tot gevolg dat net winkel- verkeer uit het noorden de Binnenweg zal moeten bereiken via de Herenweg en de Kerklaan; de Blekersvaartweg is immers niet geschikt een rol te spelen in de verkeerscirculatie. Thans worden derhaive voor deze weg geen maatregelen en/of verbeteringen voorgesteld. Wij stellen u voor te besluiten dat bij het opsteilen van het concept-bestemmingsplan met de daarbij behorende dwarsprofieien en toelichting zal worden uitgegaan van eenrichtingsverkeer op de Binnenweg in de richting zuid-noord. Niet onbesproken wiilen wij laten dat in de brief van de Winkeiiers- vereniging 't Heem gepleit wordt voor handhaving van de huidige situatie. _g_

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 9