4e afd. 24 juni 1976 79 Beetsschool De heren Bongers en Van der Linden zijn uitgenodigd om hun bezwaren toe te lichten in een vergadering van de raadscommissies voor Openbare Wer- ken en voor de Volkshuisvesting, de Ruimtelijke Ordening en de Recreatie Zij hebben van deze uitnodiging echter geen gebruik gemaakt. Wel hebben zij in een brief aan de commissies hun bezwaren opnieuw uiteengezet; behalve de genoemde gebouwen vermeldden zij in deze brief ook de moge- lijk nabij de Sportparklaan te stichten sporthal Met betrekking tot de bezwaren merken wij op dat wij deze zeker niet gering achten. Wij hebben dan ook o.m. reeds maatregelen doen treffen om de geluidsoverlast welke de omgeving ondervindt van het zwembad, te verminderen. Anderzijds moeten wij ook stellen dat de overlast wel- ke het gebouw van "Alliance" en de sociale werkplaats van "Meer en Bosch" veroorzaken, naar ons oordeel bijzonder gering is. Op de over- last welke het "R.C.H."-complex oplevert, kan vah geraeentewege nauweli jks invloed worden uitgeoefend. De hinder welke men nu ondervindt van het gebruik van het parkee. ter- rein zal uiteraard tot het verleden behoren zodra hier een schoolge- bouw is gesticht. Van dit schoolgebouw c.a. zal men naar ons oordeel niet in zodamge mate overlast ondervinden dat op grond hiervan de bouw van de school achterwege zou moeten blijven. De belangen welke het schoolbestuur en de leerlingen hebben bij nieuwbouw, wegen in dit geval zwaarder. Het enige alternatief zou immers - blijkens het vorenstaande - zijn dat de school gehuisvest blijft in het oude en te kleine gebouw aan de Bosboom Toussaintlaan; mêt de rijksinspecteur achten wij dif onaanvaardbaar. Op grond van een en ander stellen wij u voor de bezwaren ongegrond te verklaren en het bestemmingsplan "Scholen Sportparklaan" vast te stei- len overeenkomstig het ontwerp. Een ontwerp-besluit bieden wij u ter bekrachtiging aan. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, A.Buiter, l.s. W.H.D.Quarles van Ufford. -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 11