4e afd. 24 juni 1976 79 TOELICHTING OP HET BESTEMMINGSPLAN SCHOLEN SPORTPARKLAAN Het qebouw van de Nicolaas BeetsschoolBosboom Toussaintlaan 18, verkeert in een zeer slechte staat en is bovendien te klein. Verbouwing en uitbreiding van de school zijn niet moqelijk, terwijl nieuwbouw op de plaats van het huidige gebouw in verband met de ge- ringe ruimte eveneens uitgesloten is. De gemeenteraad heeft op 28 januari 1971 besloten medewerking te ver- lenen aan het stichten van een nieuw schoolgebouw. Aanvankelijk werd qedacht aan een plaats in het plan "Merlenhoven". Het schoolbestuur is evenwel tot de conclusie gekomen dat het even- tueel in dat plan beschikbaar te stellen terrein te excentrisch ligt ten oozichte van het qebied waar het merendeel van de leerlinqen woont. In overleg met het gemeentebestuur heeft het schoolbestuur intensief qezocht naar een ander terrein. Mede met het oog op de komende inte- gratie van kleuteronderwijs en laqer onderwijs is geconcludeerd dat het enige in aanmerking komende terrein is het Darkeerterrein achter de woningen aan de noordzijde van het gedeelte Sportparklaan tussen de Glipoer Dreef en de Meer en Boslaan. Enkele jaren geleden is hier de kleuterschool "De Vijverhof" gesticht; deze kleuterschool werkt nauw samen met de Nicolaas Beetsschool In het vigerende bestemmingsplan 53L, vastgesteld bij raadsbesluit van 28 oktober 1971, nr. 128, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland bij besluit van 28 maart 1972, nr. 5, is bedoeld terrein bestemd tot oarkeerterrein. Voor de realisering van het plan van het schoolbestuur is derhalve een wijziginq van het bestemmingsplan nodig. Deze wijziging is aangegeven op tekening nr. 4.53M.1 en de bijbehorende voorschriften. De thans voor bebouwing nodige grond is hierbij bestemd tot bijzondere bebouwinq; van het bebouwingsoppervlak mag 50% worden bebouwd. Verder is uiteraard een qroot deel van het terrein bestemd tot schoolterrein. De school zal geheel in laagbouw worden uitgevoerd; het aantal lokalen zal 9 zijn. In het nlan is tevens opgenomen het gebouw van genoemde kleuterschool met bijbehorend terrein; het vigerende plan 53L komt derhalve geheel te verval1en. Over het ontwerp-plan is vooroverleg gepleegd met: 1. de Provinciale Planologische Dienst van Noord-Holland; 2. de Inspecteur van de Ruimtelijke Ordening in Utrecht en Noord-Hol- land; 3. de Eerstaanwezend-Ingenieur der Genie; 4. de Rijksconsulent voor HandelAmbacht en Diensten in Noord-Hol- land; 5. de Hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland; 6. het dagelijks bestuur van het Gewest Kennemerland. Alle genoemde instanties en personen hebben verklaard zich met het ontwerp te kunnen verenigen. Behoort bi.i raadsbesluit van 24 juni 1976,nr.79. De secretaris De voorzitter

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 19