4e afd. 24 juni 1976 82 VERKEERSCIRCULATIEPLAN VOOR DE COMPONISTENWIJK Heemstede, 15 juni 1976. Aan de Raad, Het verkeer in de Componistenwijk, dat na de ingebruikneming van de Schouwbroekerbrug zeer sterk is toegenomen, levert voor veel bewoners van deze wijk ernstige bezwaren op. Bij tellingen welke in oktober 1974 zijn gehouden, bleek dat dage- lijks bijna 12.500 motorvoertuigen de brug passeerden. Deze voertuigen maken op de route naar en van de brug gebruik van de Johan Wagenaar- laan of de César Francklaan. De bewoners van beide wegen, vôôr de open- stelling van de brug rustige woonstraten, ervaren nu de hinder van gro- te verkeersstromen. Bij het maken van de plannen voor de doortrekking van de César Franck- laan en de Johan Wagenaarlaan en voor de reconstructie van die lanen is erop gerekend dat de Cësar Francklaan - als directe verbinding tus- sen Schalkwijk en het centrum van Haarlem - de hoofdverkeersroute zou worden. Om de verkeersintensiteit op die laan niet te hoog te laten wor- den, werd bij de aansluiting op de Heemsteedse Dreef een 1inksaf-verbod ingesteld. Met name wordt hierdoor de grote stroom recreatieverkeer via de brug, de César Francklaan, de Dreef en de Lanckhorstlaan naar Zand- voort onmogelijk gemaakt. De verwachtingen omtrent de verdeling van het verkeer zijn helaas niet uitgekomen. Bij het in oktober 1974 gehouden verkeersonderzoek is geble- ken, dat 75van het verkeer naar en van de brug via de Johan Wagenaar laan gaat en slechts 25% via de César Francklaan. Het staat wel vast dat zonder het nemen van maatregelen het verkeer op beide lanen nog zal toenemen. De verkeershinder in de Johan Wagenaarlaan heeft nu echter de grens van het toelaatbare al ruimschoots overschre- den. Er zal dan ook gestreefd moeten worden naar een veel billijker ver- deling. Hierover hebben ons college en de verkeerscommissie zich aan de hand van een rapport van "Stad en Landschap" uitvoerig beraden. Ook zijn bespre- kingen gevoerd met het wijkcomité "Componistenwijk", dat zich begin 1975 heeft gevormd uit de comité's "Johan Wagenaarlaan" en "César Francklaan" (begin 1976 heeft weer een splitsing plaats gevonden).

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 27