4e afd. 24 juni 1976 82 Eén van de conclusies van bedoeld rapport is dat gestreefd moet wor- den naar een zodanige 'verdeling dat éên derde deel van de auto's door de Johan Wagenaarlaan gaat en twee derde deel door de César Francklaan; als motivering hiervoor geldt in hoofdzaak dat laatstge- noemde laan door zijn profiel en door de situering van de woningen meer verkeer kan verwerken dan de Johan Wagenaarlaan. Er zijn ailerlei mogeiijkheden om die verdeling te bereiken. Overeen- komstig het advies van (o.m.) de verkeerscommissie en met instemming van het ene wijkcomité heeft ons college in principe gekozen voor het instellen van eenrichtingsverkeer van noordoost naar zuidwest op het gedeelte van de Johan Wagenaarlaan tussen de Beethovenlaan en de Wag- nerkade. Dit eenrichtingsverkeer zal geiden voor auto's; uitgezonderd zullen zijn de bussen van de lijndiensten en voertuigen van de brand- weer en de politie. Voor de uitvoering van het plan zijn diverse werkzaamheden nodig, zo- als het aanlegqen van een verkeersgeleider in het midden van de rij- baan van de Johan Wagenaarlaan tegenover de Beethovenlaan en het plaat- sen van verkeersborden. Door het eenrichtingsverkeer zouden sluiproutes in de wijk kunnen ont- staan. Het is met het oog daarop nodig ook eenrichtingsverkeer in te stellen op het gedeelte van de Franz Schubertlaan tussen het Richard Holpiein en de Johan Wagenaarlaan, op het gedeelte van de Wagnerkade tussen de César Francklaan en de Bachlaan en op het gedeelte van de Bernard Zweerslaan tussen de Diepenbrocklaan en de Van Breelaan/Von Brucken Focklaan (behalve voor iangzaam verkeer). Voor de Bernard Zweerslaan is tevens op twee plaatsen een versmalling van de rijbaan gewenst. De Franz Schubertlaan zal voigens het plan bij het SweelinckDlein vol- ledig worden afgesloten. Dit kan worden uitgevoerd door de trottoirban- den te laten doorlopen en eventueel door het plaatsen van betonnen paaitjes (de bewoners zullen uiteraard met de auto hun garage kunnen berei ken) De Palestrinalaan zal aan een zijde vollediq worden afgesloten. De aan deze laan staande garages zijn te bereiken via de Beethovenlaan of de Wagnerkade. Ook voor de Berliozlaan is eenrichtingsverkeer nodig; omdat hiermee slechts het sluipverkeer in êén richting kan worden geweerd, is het - 2 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 28