4e afd. 24 juni 1976 82 tevens gewenst een 1inksaf-verbod in te stellen op de César Franck- laan voor het verkeer van deze laan naar de Berliozlaan. Door het eenrichtingsverkeer op een deel van de Johan Wagenaarlaan zal de rechtsaf-stroom van auto's op de aansluiting Heemsteedse Dreef/ Cêsar Francklaan groter worden. Het gevaar bestaat dat de rechtdoor- gaande fietsers (op de Dreef van zuid naar noord) met deze stroom in conflict raken. Daarom is het nodig de verkeerslichten bij die aan- sluiting te wijzigen; ook zal de rijstrookindelinq aangepast moeten worden. De wijziging van de verkeerslichten kan ook een verbetering betekenen voor voetgangers die bij de Heemsteedse Dreef de César Franck- laan oversteken. Met deze maatregelen kan o.i. een goede oplossing worden verkregen voor een interim-periode, namelijk voor zolang het verkeersstructuurplan niet kan worden uitgevoerd. Wij hebben het plan waarin een en ander is opgenomen, mët een kaartje in de plaatselijke bladen gepubliceerd en de bewoners van de Componis- tenwijk en andere belanghebbenden gelegenheid gegeven zich hierover uit te spreken. Velen hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt. De ingediende bezwa- ren kunnen in hoofdzaak in vier groepen worden verdeeld, t.w.: abezwaren met betrekking tot eenrichtingsverkeer in de Bernard Zweerslaan; b. bezwaren met betrekking tot mogelijk siuipverkeer via de Beethoven- laan; cbezwaren met betrekking tot een toeneming van de verkeersintensiteit op de Heemsteedse Dreef; d. enkele incidentele bezwaren, o.m. betreffende het verkeer in de Ber- liozlaan, rijgedrag van het verkeer op de César Francklaan, de bus- halte Johan Wagenaarlaan en het linksaf-verbod op de César Franck- laan bij de Dreef. Verder is nog een uitvoerige brief ontvangen van het comité Cësar Franck- laan en omgeving. Wij delen u naar aanleiding van de bezwaren het volgende mede. Ad a. De bezwaren inzake eenrichtingsverkeer in de Bernard Zweerslaan berusten op onvolledige publicatie en een onjuiste interpretatie van het kaartje; men heeft verondersteld dat de maatregel voor de hele laan - 3 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 29