4e afd. 24 juni 1976 82 zou gelden, waardoor de woonwijk ten zuiden van de Bernard Zweers- laan nagenoeg onbereikbaar zou worden. Ad b. Het is naar ons oordeel niet aannemelijk dat de Beethovenlaan een sluiproute zal worden. Mocht dit echter wel zo zijn, dan kunnen aanvullende maatregelen worden genomen om dit tegen te gaan. Met het oog op bezwaren voor de bewoners (omrijden) geven wij er de voorkeur aan de ontwikkelingen af te wachten. Ad c. Zoals vele bewoners van de Heemsteedse Dreef in twee brieven stellen, zal de verkeersintensiteit op deze laan door de uitvoering van het plan zeker groter worden; de toeneming van het verkeer zal 12 14% zijn voor het zuidelijke deel en voor het noordelijke ge- deelte (tussen Lanckhorstlaan en César Francklaan) 30.35%. De toe- neming geldt uiteraard voor de oostelijke rijbaan, weike thans aan- zienlijk minder belast is dan de westelijke rijbaan. Genoemde stij- gingspercentages betekenen overigens niet dat ook de milieu-overlast met eenzelfde percentage toeneemt. Door andere maatregelen (dosering en groene golf) kan de huidige overlast zelfs worden teruggebracht; wij komen hierop nader terug. Ad d. Een volledige afsluiting van de Berliozlaan aan de zijde van de César Francklaan, zoals door sommigen gewenst, is wel een effectieve maatregel tegen sluipverkeer, maar dit impliceert dat bestemmingsver- keer in de laan moet kunnen keren; de beperkte breedte van de rijbaan laat dit niet toe. Als mocht blijken dat het rijgedrag van automobilisten op de César Francklaan aanleiding geeft tot onveilige situaties, dan kunnen alsnog maatregeien worden overwogen. De verplaatsing van de bushalte bij de aansluiting Johan Wagenaarlaan/ Dreef naar de plaats waar deze zich bevond vôôr de reconstructie, le- vert o.i. bezwaren op. De mogelijkheden met betrekking tot deze halte- plaats zullen echter nogmaals worden overwogen. Enige briefschrijvers, waaronder de directie van het Diaconessenhuis, hebben gepleit voor opheffing van het 1inksaf-verbod César Francklaan/ Dreef. Deze opheffing levert onoverkomelijke technische problemen op. Het totale verkeersaanbod op het kruispunt (uit verschillende richtin- gen) zou zelfs met toepassing van de modernste verkeerslichtenappara- tuur niet afgewikkeld kunnen worden; bovendien ontbreekt de ruimte voor het maken van de nodige rijstroken.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 30