4e afd. 24 jurn* 1976 82 Het comitê César Francklaan en omgevinq verzet zich tegen het voorge- stelde plan en voert daartoe o.m. het volgende aan: - het plan verschuift de verkeersprohlematiek van de Johan Wagenaarlaan naar de Heemsteedse Dreef en de César Francklaan, hetgeen in strijd zou zijn met uitspraken van de voorzitter van ons college; wij merken op dat met het plan inderdaad een verschuiving wordt be- oogd, namelijk ter verkrijging van een redelijker verdelinq van de lasten; van strijd met uitspraken van de burgemeester is o.i. geen sprake; - de aard van het advies van "Stad en Landschap" is afhankelijk van de verstrekte opdracht, welke niet was een systeem te ontwerpen tot re- ductie van het verkeer op de Johan Wagenaarlaan zonder verpiaatsing van de overlast naar andere lanen; het laatste is geheel juist: de opdracht was een interim-plan te maken ter vermindering van de excessieve hinder op de Johan Wagenaarlaan en ter verkrijging van een rechtvaardiger verdeling van de overlast; - het verkeer op de Johan Wagenaarlaan zal niet meer toenenen, maar het verkeer op de Cêsar Francklaan wel deze stelling is - naar uit de feitelijke gegevens blijkt - onjuist; - het argument dat de breedte van de César Francklaan groter is dan de breedte van de Johan Wagenaarlaan, is oneerlijk, selectief en niet steekhoudend het is naar het oordeel van ons college duidelijk dat de capaciteit (ook de milieu-capaciteit) van de César Francklaan groter is; - het aanleggen van één beveiligde oversteekplaats in de Johan Wagenaar- laan lost alle - ook de vermeende - problemen op; aanleg van een beveiligde oversteekplaats lost o.i. weinig op en geeft zeker geen oplossing van de eenzijdige overlast in de Johan Wagenaar- laan; - het eenrichtingsverkeer op een deel van de Johan Wagenaarlaan en het laten rijden van bussen e.d. ook in de tegengestelde richting scheppen een levensgevaarlijke situatie; in vele steden treft men dergelijke situaties aan; dat deze levensgevaar- lijk zijn, is onjuist. - 5 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 31