4e afd. 24 juni 1976 82 Voor het overige moge worden verwezen naar de brief en het commen- taar daarop van "Stad en Landschap". Wij merken nog op dat de o.i. eenzijdige kritiek van het comité vreemd aandoet, als men bedenkt dat het ongedeelde wijkcomité Compo- nistenwijk destijds een aantal uitgangspunten heeft opgesteld waarop het afgesplitste comité nu terug komt; dit geldt met name het uit- gangspunt dat gestreefd zou moeten worden naar een zodanige verdeling dat één derde deel van het verkeer via de Johan Wagenaarlaan zou gaan en twee derde deel via de César Francklaan. Bij de behandeling van het onderhavige plan, o.m. in vergaderingen van de verkeerscommissie en de commissie voor openbare werken, is gebleken dat er behoefte bestaat aan recente gegevens met betrekking tot het verkeer op de belangrijkste lanen in de Componistenwijk en op de Heem- steedse Dreef; verder is de vraag gerezen wat de gevolgen zullen zijn van het in principe door ons aanvaarde plan (verschuiving van verkeers- stromen en de daardoor te verwachten hinder). Wij hebben daarom in maart j.l. een aanvullend verkeersonderzoek laten uitvoeren. De resultaten hiervan zijn verwerkt in het rapport "Verkeersafwikke- 1ing en verkeershinder Componistenwijk" dat "Stad en Landschap" in april j.1. heeft uitgebracht. Er blijkt uit dat het verkeer in ander- half jaar zeer sterk is toegenomen, waardoor de verkeersveiligheid ernstig is verslechterd en de verkëersoverlast is vergroot. Het totale aantai motorvoertuigen dat in maart de Schouwbroekerbrug passeerde, was 14.800 per etmaal, hetgeen een toeneming betekent van 20% ten op- zichte van het aantal in oktober 1974. Voor de Johan Wagenaarlaan en de César Francklaan was de toeneming circa 15% (totaal resp.10.350 en 4.100 per etmaal Van het verkeer via de brug blijkt 70% te gaan via de Johan Wagenaar- laan en sluiproutes door de Componistenwijk en 30% via de César Franck- laan of een sluiproute door de Schilderswijk. De verkeersintensiteit op de Heemsteedse Dreef is per wegvak zeer ver- schillend; op het vak tussen de Lanckhorstlaan en de Cësar Francklaan is de intensiteit thans 9.200 motorvoertuigen per etmaal (4.900 weste- lijke rijbaan en 4.300 oostelijke rijbaan), op het gedeelte tussen de Johan Wagenaarlaan en het Julianaplein 16.700 (9.750 westelijke rijbaan en 6.950 oostelijke rijbaan) en het gedeelte tussen dit plein en de - 6 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 32