4e afd. 24 juni 1976 82 overlast welke men thans ondervindt in de Johan Wagenaarlaante vermin- deren. Wij wijzen er hierbij op dat deze noodoplossing nodig blijkt on- geacht welke normen men hanteert voor de geluidsbelasting etc. Zoals hiervoor vermeld, gaan wij ervan uit dat op de Heemsteedse Dreef een groene golf zal worden ingesteld. Deze dient gepaard te gaan met een verkeersdosering, hetzij bij het Wipperplein, hetzij bij de Cru- quiusbrug. Hierover heeft reeds ambtelijk overleg plaats gehad. Het is niet uitgesloten dat op korte termijn een proef wordt genomen - wel- licht in Heemstede - waarvan het resultaat van doorslaggevende beteke- nis zal zijn, ook wat betreft de termijn waarbinnen een dosering en een groene golf gereaiiseerd kunnen worden. Over deze zaak moet nog be- stuurlijk overleg plaats vinden; met het oog daarop kunnen wij geen mededelingen doen met betrekking tot bedoelde termijn. "Stad en Land- schap" zal overigens binnen enkele maanden een "doseringsnota" aan ons college uitbrengen, welke uiteraard zo spoedig mogelijk aan u zal wor- den voorgelegd. Blijkens de voor u ter visie geiegde begroting werden de kosten van de thans te nemen maatregelen begin december 1975 geraamd op f.96.000,-; in verband met prijssb'jgingen moet nu worden gerekend op rond f.103.000,-. Een belangrijk deel van dit bedrag wordt gevormd door de kosten van aanpassing van de verkeerslichten op het kruispunt César Francklaan/Dreefdeze aanpassing zal over ongeveer vijf maanden ge- reed kunnen zijn, zodat het plan niet vôör oktober a.s. ingevoerd zal kunnen worden. Wij geven u in overweging in te stemmen met het verkeerscirculatieplan en voor de uitvoering hiervan een krediet van f.103.000,- beschikbaar te stellen. Dit bedrag kan ten laste van de extra uitkering uit het Gemeentefonds ter bevordering van de werkgelegenheid worden gebracht. Na uw besluit zullen wij de beschikking nemen m.b.t. de maatregeien welke zijn gebaseerd op de Wegenverkeerswetgeving. Diverse op deze aangelegenheid betrekking hebbende stukken zijn voor u ter visie gelegd. Daarbij behoort ook het rapport van "Stad en Land- schap" inzake normen met betrekking tot verkeershinder. Wellicht ten overvloede wijzen wij erop dat dit rapport in het kader van het ver- keersstructuurplan nog afzonderlijk aan de orde zal worden gesteld. - 8 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 34