2e afd. 24 jurri 1976 89 De betalingen zullen geschieden in Nederlands geld,. zonder korting of schuldvergelijking en zonder kosten voor geldgever. De betalingen zullen gerekend worden aliereerst te zijn geschied ter voldoening van de kosten, vervoigens van de boeten, daarna van de vergoedingenvervolgens van de rente en het iaatste van de hoofdsom. flrtikel 5. Indien geldneemster het aan aflossing en/of rente verschuldigde niet op tijd en/of overeenkomstig het bepaalde in artikel 4 zal hebben voldaan, zal zij aan geldgever een boete betalen, welke in plaats van rente verschuldigd is over het achterstallige bedrag gedurende de tijd der nalatigheid. Deze boete wordt berekend naar een percentage, dat ge- lijk is aan het promessendisconto van de Nederlandsche Bank gedurende de tijd der nalatigheid vermeerderd met 3%, doch hetv/eik minimaal 3% hoger is dan het nominale rentepercentage van de lening. Artikel 6. Het onafgeloste gedeelte van het bedrag der lening is, tezamen met de lopende rente, boeten en kosten, terstond in zijn geheel opeisbaar, zon- der dat enige aanmaning, ingebrekesteliing door een bevel of soortge- lijke akte of rechterlijke tussenkomst nodig zal zijn, met het recht aan geldgever alle maatregelen te nemen ten laste van geidneemster, welke hij nuttig en nodig zal oordelen tot behoud zijner rechten en/of verhaal zijner vorderingen: a. bij niet-nakoming door geldneemster van één of meer der in deze akte vermelde bepalingen of aangegane verbintenissen; b. bij door geldneemster gedaan verzoek tot verkrijging van surcéance van betaling; c. bij failliet-verklaring van geldneemster; d. bij eigen aangifte door geldneemster, als bedoeld in artikel 1 der Faillissementswet; e. bij executoriaal beslag op eigendommen van geldneemster; f. bij ontbinding of verlies van rechtspersoonlijkheid van geldneemster; g. na drie maanden tevoren door geldgever schriftelijk gedane waarschu- wing, indien in de statuten van geldneemster een wijziging is aange- bracht, welke de belangen van geldgever zou kunnen schaden. -11-

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 59