4e afd. 24 juni 1976 VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN SCHOLEN SPORTPARKLAAN Heemstede, 9 juni 1976. Aan de Raad, Met ingang van 4 maart j.l. heeft gedurende een maand ter secretarie voor een ieder ter inzage gelegen het ontwerp-bestemmingsplan "Scholen Sportparklaan"betrekking hebbend op een deel van de gronden gelegen ten noorden van het gedeelte Sportparklaan tussen de Glipper Dreef en de Meer en Boslaan. Dit ontwerp biedt de mogelijkheid naast de bestaande kleuterschool een gebouw te stichten ten behoeve van de Nicolaas BeetsschoolHet gebouw waarin dezer school thans is gehuisvest (Bosboom Toussaintlaan 18) verkeert in slechte staat en is bovendien te klein. Verbouwing en uit- breiding van dit gebouw zijn niet mogelijk, terwijl nieuwbouw op de plaats van het oude gebouw in verband met de geringe ruimte eveneens uitgesloten moet worden geacht. Aanvankelijk is gedacht het nieuwe schoolgebouw te stichten in het Dlan "Merlenhoven". Het schoolbestuur is echter - evenals ons college - tot de conclusie gekomen dat het terrein, hetwelk eventueel in dat Dlan ter beschikking kon worden gesteld, te excentrisch ligt ten opzichte van het gebied waar het merendeel van de leerlingen woont. In overleg met ons college heeft het schoolbestuur intensief gezocht naar een ander terrein. Mede met het oog op de komende integratie van kleuteronderwijs en laqer onderwijs is geconcludeerd dat het enige in aanmerking komende terrein is het parkeerterrein achter de woningen aan de noordkant van de Sport- parklaan, waar enkele jaren geleden ook de kleuterschool "De Vijverhof" is gesticht. Deze kleuterschool werkt nauw samen met de Nicolaas Beets- school In het vigerende bestemmingsplan, vastgesteld bij uw besluit van 28 ok- tober 1971, nr. 128, goedgekeurd bij besluit van Gedeputeerde Staten dd. 28 maart 1972, nr. 5, is het betrokken deel van genoemd terreir, be- stemd tot parkeerterrein. Voor de realisering van het plan van het schoolbestuur is derhalve een wijziging van het bestemmingsplan nodig. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 9