26 augustus 1976 SUBSIDIE STICHTING ZEEVERKENNERSGROEP ST.JOZEF Heemstede, 10 augustus 1976. Aan de Raad, Het bestuur van de Stichting Zeeverkennersgroep St.Jozef heeft een beroep op de gemeente gedaan voor het verkrijgen van financiële steun. Door de moeilijke financiële positie van de groep verkeert een deel van het botenbezit in een slechte staat van onderhoud; vernieuwing is dringend gewenst; voorts bestaat behoefte aan uitbrei- ding van de vloot. Na een met een vertegenwoordiging van ons college gehouden besprekmg zijn aanvullende financiële gegevens overgelegd. De begroting, waarin een bedrag van f.7.200,— is opgenomen voor onderhoudsuitgaven en f. 16.000,— voor vernieuwing van 2 van de 16 boten, vertoont voor 1976 een tekort van f.26.318, Voor dekking van dit tekort is naar rato van het aantal leden bovendien een subsidieverzoek gedaan aan de ge- meentebesturen van Haarlem, Bennebroek en Bloemendaal; op subsidië- ring van deze Heemsteedse groep door de buurgemeenten zal evenwel waarschijnlijk niet mogen worden gerekend. Een objectieve maatstaf voor subsidiëring achten wij het hanteren van de ten behoeve van de Kon.Roei- en Zeilvereniging "Het Spaarne" toegepaste subsidieregeling; krachtens deze regeling, gebaseerd op een analoge toepassing van de Verordening investeringssubsidie, is voor "Het Spaarne" voor 1976 een subsidie geraamd van S0% van f.20.000,— voor de aanschaf van nieuwe boten, zulks tot maximaal het exploitatietekort. Uitgaande van het in de begroting voor 1976 voor de aankoop van boten opgenomen bedrag van f. 16.000,-, zou het subsidie aan de stichting derhalve f.8.000,— kunnen bedragen. Voor een verdere subsidiërmg van het begrotingstekort, hetwelk naar onze mening bij een minder am- bitieuze opzet en de nodige zelfwerkzaamheid aanzienlijk lager zal kunnen zijn, zien wij geen mogelijkheden. Wij stellen u voor een subsidie van maximaal f.8.000,— toe te kennen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, 0e burgemeester, J.M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 101