94 het op de kust en de bollenvelde gerichte oost-west verkeer buiten Haarlem en Heemstede om naar zijn bestemming kan worden geleid. b. Indien een noord-zuid-verbinding oost van Haarlem op korte termijn niet mogelijk is, dan geven adressanten de voorkeur aan de bestaan- de toestand. Naar hun inzicht is het niet bewezen dat er naast de bestaande situatie, waarbij het noord-zuid-verkeer gebruik kan .maken van drie dicht naast elkaar liggende wegen, aan een vierde verbindingsweg behoefte bestaat. Het inaken van een nieuwe additio- neie noord-zuid-verbinding is rn'et zo urgent dat niet op de aan- leg van rijksweg 16 in de Haarlemmermeer zou kunnen worden ge- wacht. c. Adressanten maken bezwaren tegen een autoweg langs de spoorbaan en ten dele zelfs dubbel verhoogd langs de waterleidingwerken; het te verwachten verkeer over de voorgestelde weg langs de spoor- baan zal zeer veel overlast van lawaai, en 1uchtverontreiniging ver- oorzaken en het woongenot in de lanen waar zij wonen, aanzienlijk verminderen; de waarde van hun huizen zal aanzienlijk dalen en de parkeergelegenheid bij het station Heemstede-Aerdenhout van N.S. zal afnemen en de overlast tengevolge van dit laats:e in hun lanen ver- hogen. Oe aanleg van rijksweg 16 ten oosten van de Haarlemse agglomeratie e.n de aanleg van een oost-westverbindinq ten zuiden van Bennebroek zullen niet kunnen verhinderen, dat de verkeersproblemen in Heem- stede, ten gevolge van verkeer in de relatie Bollenstreek-Haarlem, sterk zullen toenemen. De in de bestaande situatie aanwezige drie. dicht naast elkaar geleqen wegen.die het noord-zuid-verkeer thans verwerken (Leidsevaartweg, Hereriweg en Heemsteedse Dreef) zijn reeds thans zo zwaar belast, dat de omwonenden ernstige hinder van het verkeer ondervinden. Het realiseren van rijksweg 16 zal relatief gezien, nauwelijks verkeer aan deze noord-zuid-verbin- dingen onttrekken. Het tracé van de geprojecteerde SW 19 zal rond ds omgeving van het station Heemstede-Aerdenhout zeker hinder kunnen veroorzaken. Het gemeentebestuur streeft ernaar deze hinder te beperken, o.ra. door de weg verlaagd te doen aanleggen. De parkeergelegenheid nabij het station behoeft zeker niet te verminderen, omdat addi- tionele parkeergelegenheid gevoriden kan woraen. Voor het overige wordt verwezen naar het onder 1 gestelde. 3. H.H.A. de Wit, Vondelkade 6, Heemstede en vele anderen. Ook deze adressanten maken bezwaar tegen de in het ontwerp opgeno- men bestemmirig van een strook ten westen van de spoorlijn Haarlem- Leiden tot wegaanleg. Zij voeren het volgende aan: a. AIs het geschatte aantal auto's dat per etmaal van noord naar zuid moet passeren juist is geschat (hetgeen zij betwijfelen) rijst de vraag of de voorgestelde oplossing van het probleem van het noord-zuid-verkeer met meer nadelen oplevert dan de huidige situatie. En aangezien de huidige situatie ook al grote bezwaren met zich meebrengt, meneri zij dat de mogelijkheid van een noord- zuid -verbinding ten oosten van Haarlem en Bennebroek en Vogelen- - 6 - 4e afd. 26 augustus 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 10