94 Uitgaande van de bestemming van de strook grond ten westen van de spoorlijn Haarlem-Leiden tot wegaanleg, is adressant van mening dat het onjuist is een dergelijke belangrijke bestemming in te voeren zonder in te gaan op de gevolgen van deze bestemming voor het des- betreffende gebied, alsmede de direct aangrenzende gebieden. Daar dit stuk grond gelegen is temidden van een woonbebouwing gaat het niet aan niet in te gaan op de gevolgen van deze bestemming voor de nabijgeleqen gronden. Redelijk zou zijn een aansluitende strook grond te bestemmen tot parkaanieg o.i.d., zodat diegenen die door deze bestemmingswijziging qedupeerd zijn, weten waar ze aan toe zijn. Immers het woongenot en daarmede de waarde van de woning daalt aanzienlijk door de nabijheid van een autoweg. In- dien de gemeente hiertoe niet bereid is, is het redelijk de ge- hele. bestemming achterwege te laten. In het geval dat dit ontwerp-bestemminqsplan aangenomen wordt, zal adressant de gemeente aansprakelijk stellen voor de waardever- mindering welke zijn woning in het economisch verkeer ten gevol- ge van dit bestemmingsplan ondergaat, alsmede voor het gederfde woongenot ingeval van werkelijke totstandkoming van de noord- zuid-verbinding. De opvatting dat de bestemming van een strook grond ten westen van de spoorlijn Haarlem-Leiden voor wegaanleg buiten het kader van het ontwerp-bestemmingsplan Natuurgebieden valt, omdat het bij diebestemmingen, in tegenstel1ing tot de overige bestemminnen, niet gaat om een continuering van de bestaande situatie, wordt niet gedeeldIn de Wet op de Ruimtelijke Ordening, noch in de jurisprudentie kan steun qevonden worden voor de opvatting van reclamant. Evenmin kan worden ingezien dat naar buiten toe te weinig aan- dacht is gevestigd op'dehier bedoelde bestemming. Op de plan- kaart is deze bestemming duidelijk ingetekend, terwijl in de toelichting demotivering ervan is opgenomen. Ook zijn de publi- katies op dit punt duidelijk qeweest. De SW 19, die de verbinding zal vormeh tussen de reeds in Zuid- Holland aangelegde SW len de Westelijke Randweg in Haarlem, is onder andere opgenomen in het Streekplan Zuid-Kennemerland. De noodzaak van deze weq, die de huidige noord-zuid-verbindinqen in Heemstede kan ontlasten, is ook komen vast te staan bij de uit- werking van een verkeersstructuurplan voor de gemeente Heemstede en de daaraan gekoppelde open insoraakprocedure. Nagenoeg alle deelne- mers aan de inspraak waren met het gemeentebestuur en met de deskun- digen van mening dat de aanleg van randwegen om Heemstede de enige juiste oplossing kon zijn ter beperking van de door het verkeer ver- oorzaakte overlast in de kom van Heemstede. Het tracé van de weg is zodanig gekozen dat de minste aantasting van natuurgebieden plaats vindt. Een aantal offers zal moeten v/orden gebracht, v/aarbij tevens te denken valt aan de noodzakelijke amove- ring van een aantal v/oningen in de omgeving van het station Heemste- de-Aerdenhout. Overigens zijn er binnen de op de kaart aangegeven bestemming "verkeer" nog vele mogelijkheden voor een ontv/erp van de bedoelde wegverbindingIn dit stadium is hierover nog niets bekend, zodat - 9 - 4e afd 26 augustus 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 13