94 ook omtrent een waardevermindering van het pand Zandvoortselaan 150 niets kan worden gezegd. Mocht reclamant t.z.t. schade lijden welke redelijkerwijs niet of niet geheel te zijnen laste behoort te blijven, dan is vergoeding daarvan op grond van artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening moge- lijk, voor zover althans vergoeding niet of niet voidoende is verze- kerd door aankoop, onteigening of anderszins. 6.Dr. P. Bakker, Schollevaariaan 9, Heemstede (mede namens zijn echtge- note) Ook adressant maakt bezwaar tegen de aanleq van de SW 19, welke door een deel van de woningen aan de Scnollevaarlaan qeprojecteerd is. De bestemming van de betrokken grond levert voor adressant finan- cieel nadeel op, daar hij zijn huis niet meer tegen een normale prijs zal kunnen verkopen. De noodzaak van aanleg van genoemde weg is volgens adressant ver- vallen door het tot stand komen of het nog tot stand komen van de z.g. randweg ontiastende rijkswegen. De planoloqische berekeningen van het verkeersaanbod tegen 1980 op de randweq zijn onjuist geble- ken; de noodzaak van aar.leg van de SW 19 is niet aangetoond. De aanleg van die weg mag niet worden wegg^stopt in een plan "Natuurgebieden"maar behoort te worden opgeriomen in een wegen- verkeersplan Kennemerland. Ten aanzien van eventueel door reclamant te lijden schade, welke redelijkerwijze niet of niet geheel te zijnenlaste behoort te blij- ven, geldt dat vergoeding daarvan op grund van artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening mogelijk is voorzover althans ver- goeding niet of niet voldoende is verzakerd door aankoop, onteigeninq of anderszins. De mening van reclamant dat de SW 19 is weggestopt in een bestemmings- plun, terwijl deze thuis zou horen in het wegenverkeersplan Kenne- merland, is niet juist. De strook grond die nodig is voor de aanleg var de SW 19, heeft ;n het bestemininqsplan immers de bestemming verkeer gekreaen. Boven- dien is in de toelichting nader ingegaan op de SW 19. Voorts wordt erop gewezen dat juist een bestemmingsplan de meest voor de nand Hggende planologische maatreqel is waarop de aail .-g van een weg als de SW 19 gebaseerd moet zijn. 7.G.J. Schuit.emaker, IJssellaan 7, Heemstede. Adressant maakt bezwaar tegen de voorgenomen wegaanleg langs de spoorlijr, Haarlem-Leiden. Hij vreest dat zijn woninq en tuin ernsti- qe lawaai- en stankhinder zuilen ondervinden. Dit geldt voor alle in de Rivierenwijk en de Geleerdenwijk aan de Leidsevaart staande woningen. Het tracé van de ontworpen secundaire weg 19 ligt op een afstand van 100-150 meter van de woningen in de Geleerdenwijk en de Rivieren- wijk. Tussen de weg en de woongebieden ligt de spoorlijn Haarlem- - 10 - 4e afd 26 augustus 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 14