94 Leiden. De spoorbaan zal reeds ten dele als qeluidswal fungeren. Het aanbrengen van geluidswerende voorzieningen in de nabijheid van de weg zal het te verwachten geluidsniveau in de woongebieden tot een aanvaardbaar mininum beperken. 8.C. Uiterwijk, Scholievaarlaan 1, Heemstede. Adressant maakt bezwaar tegen de voorgenomen aanleg van de SW 19. De Provinciale Staten dienen z.i. met een verkeersonderzoek te be- wijzen dat de grote uitgaven voor die weg verantwoord zijn. Zelfs op de meest drukke dagen in het hoogseizoen doen zich geen verkeers- opstoppingen voor op de nu bestaande wegen: Herenweg, Leidsevaartweg en VogelenzangsewegDoor de openstellinn van rijksweg 6 vanuit Velsen is de grote verkeersstroom door Haarlem en Heemstede tot een aanvaardbaar minimum teruggebracht. Het conglomeraatsverkeer tussen Haarlem en de gemeenten in Zuid-Kennemerland heeft nog voldoende capaciteit op de bestaande wegen.Laten de planologen de schaarse middelen gebruiken voor een goede oplossing van de verkeersstroom oost-west. Adressant wijst verder op het mi1ieu-aspect van de SW 19. Ten westen van de Herenweg liggen enige prachtige natuurgebieden. Als de weg wordt aangelegd, ontstaat weer een racebaan met een gevaarlijke versmalling bij de watertanks van de Amsterdamse WaterleidingHebben de Provinciale Staten waarden in decibels van de geluidsoverlast die ontstaat door het verkeer langs die tanks? De argumenten voor de aanleg van de SW 19 zijn zo lang geleden ontstaan, dat ze naar de mening van adressant achterhaald zijn door de behoeften van de laatste jaren. De in dit bezwaarschrift aangevoerde argumenten zijn reeds be- handeld bij de beantwoording van de eerste twee bezwaarschriften, zodat daarnaar wordt verwezen. 9Verteqenwoordigers van de Christelijke Jeugdbond van Natuurvrien- den afdeling Haarlem, te Haarlem. Adressanten zouden graag zien dat ook de Manpadslaan en de bermen van deze laan worden opgenomen in het ontwerp-plan. De bermen hebben een gave stinse-flora. Verder maken zij bezwaar tegen de aanleg van een weg ten westen van de spoorlijn en wel om de volgende redenen. a. In het algemeen vergemakkelijken en bevorderen nieuwe autowegen het gebruik van de auto. Steeds méér mensen vinden echter dat het autogebruik moet worden verminderd om algemeen bekend zijnde rede- nen. Omdat ook adressanten deze mening zijn toegedaan zouden zij graag zien dat de SW 19 niet wordt aangelegd. b. De bestaande noord-zuid-verbindingen (Leidsevaartweg.Herenweq Heemsteedse Dreef) zullen door de secundaire weg 19 nauwelijks ontlast worden, aangezien het verkeer met bestemming Hillegom, Lisse en Sassenheim toch van de Herenweg gebruik zal blijven maken en automobi1isten van en naar Hoofddorp zullen de SW 19 ook niet qe- - 11 - 4e afd 26 augustus 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 15