94 bruiken. Het aantal motorvoertuiqen dat wel van de SW 19 gebruik zal maken ligt ver beneden het geschatte aantal van 20 30 duizend per etmaal. c. De SW 19 zal een zeer nadelige invloed gaan uitoefenen op zijn om- geving: De motorvoertuigen die van de weg gebruik zullen gaan maken, pro- duceren veel lawaai; dit zal zeer hinderlijk zijn voor iedereen die zich in de omgeving van de weg zal ophouden. De SW 19 zal op enige tientallen meters van diverse woningen af komen te liggen en niet ca. 150 meter zoals het ontwerp-bestemmingsplan zegt. Het spreekt vanzelf dat de bewoners van deze huizen veel geluids- overlast van de SW 19 zullen ondervinden. Adressanten geloven niet dat de één meter hoger geleqen spoordijk ook maar iets van de qe- luidshinder kan wegnemen. Wil een geluidswai effectief zijn, dan moet hij aanzieniijk hoger zijn. De auto's en andere motorvoertuigen die de SW 19 zullen gaan ge- bruiken, produceren natuurlijk ook een aanzienlijke luchtveront- reiniging in een gebied dat zich nu nog op een betrekkelijk schone lucnt mag verheuqen. Luchtverontreiniging moet krachtig bestreden worden. De aanleg van nog meer autowegen heeft niets te maken met het schoonmaken van de lucht, veel eerder met het tegenovergestel- de. De SW 19 zal ernstig afbreuk doen aan de esthetische waarde van het landschap waardoor de weg zal komen te lopen. Tevens zal hij de iaridschappelijke, recreatieve en bioiogische waarde van natuur- gcbieden ais Woestduin en Leiduin voor een groot deel te niet doen. d. Bij de aanleg van de SW 19 zal een aantal woninqen moeten worden geamoveerd. Met andere woorden: deze huizen worden gesloopt, het- geen zeer te betreuren valt. Ook zullen enkele boerenbedrijven gedupeerd worden. e. De aanleg van de SW 19 wordt een peperdure geschiedenisDe aankoop en het bouwrijp maken van de grond, de bouw van diverse ongeiijk- vioerse kruisingen en het aanieggen van de weg zelf zal zeer veel gaan kosten. Er moet geen geid uitgegeven worden aan een weg waar- van de voordelen dubieus zijn. f. De gemeente Heemstede moet in plaats van het partikuliere auto- vervoer het gebruik van de fiets en van het openbaar vervoer sti- muleren, dit bijvoorbeeld door de aanleg van meer fietspaden en door er bij de NS op aan te dringen stations aan te leggen in Hilleqom en Sassenheim. De noord-zuid-verbindingen kunnen op deze manier ontlast worden. Het bestemmingsplan heeft in hoofdzaak tot doel het veiliqstellen van de voormalige meldingsgebieden. Het terrein aat reclamanten in hun bezwaarschrift op het oog hebben, behoort daar niet toe. Overigens is momenteel een bestemmingsplan in voorbereiding dat onder meer de Manpadslaan en haar bermen omvat. In dat bestemmingspian zal - 12 - 4e afd 26 augustus 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 16