94 op de betreffende gronden een zodanige bestemming worden qelegd dat aan de aanwezige waarden zoveel mogelijk bescherming wordt geboden. Het niet aanleggen van de SW 19 zal het autogebruik in de agqlome- ratie Haarlem nauwelijks beïnvloeden. Niet-aanleggen van deze weg betekent echter weldat het verkeer op de bestaande wegen tot de maximale capaciteit zal groeien, het- geen gepaard zal gaan met een onaanvaardbare hinder voor de omwo- nenden. De bestaande wegen zijn alle in of zeer dicht bij woonqe- bieden gelegen. De SW 19 zal de bestaande verbindingen (Leidse- vaartweg, Herenweq) zeker ten dele kunnen ontlasten van het ver- keer. Een en ander is mede afhankelijk van de aanleg van andere geplande wegen in de Bolienstreek en in de Haarlemse agglomera- tie. Hierover wordt o.m. in gewestelijk verband overleq geoleegd. Om de mogelijkheid van aanleg van de SW 19 open te laten, is in het onderhavige bestemmingsplan voor dat gedeelte van de gronden waarop de secundaire weg is getraceerd, de bestemming"verkeer" opgenomen. De aanleq van bepaalde oost-westverbindjiigswegen zal de SW 19 tevens bruikbaar maken ter ontlasting van het verkeer op de huidige noord-zuid-routes.Een verkeersintensiteit van 20 30 duizend motorvoertuigen per etmaaleen prognose voor het jaar 1990, moet dan zeker aannemelijk worden qeacht. Wat betreft de geluidshinder kunnen voorzieningen worden getrof- fen om deze zo veel moqelijk te beperken. Het produceren van uit- laatgassen door de motorvoertuigen is op wegen binnen stedelijk gebied aanzienlijk hoger dan bij wegen daar huiten. In file rijden, afremmen en optrekken ten gevolge van verkeers- lichten en/of verkeerscongesties hebben meer nadelige invloeden op de productie van uitlaatgassen dan het rijden van meer verkeer op wegen met een vrije verkeersafwikkelingHet verplaatsen van de verkeersstromen naar een plaats buiten de woongebieden kan met betrekking tot de luchtverontreiniging en de geluidshinder alleen maar als positief worden gewaardeerd. Aanleg van de SW 19 zal offers vragen: te noemen zijn hierbij de aantasting van natuurgebied en de amovering van een aantal wo- ningen nabij het station Heemstede-Aerdenhouthetqeen te betreur- en valt. Andere mogelijkheden, zoals niet aanleggen of de keuze voor andere tracês,zullen echter meer en hogere offers vragen. 10.De voorzitter/natuurbeschermingssecretaris van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudiete Haarlem. a. Adressant meent dat de naam "Natuurgebieden" voor het plan niet terecht gebruikt wordt; het plan behandelt immers ook andere ge- bieden dan natuurqebieden. De benaming "Buitengebieden" is beter. b. Het is z.i. zeer dubieus of de SW 19 de qrote financiële offers die met de aanleg gepaard zullen gaan, waar zal maken. De weg zal tevens op qrote schaal afbreuk doen aan de natuur- wetenschappelijke, recreatieve en esthetische waarde vanaan het geplande tracé grenzende qebieden, waaronder Woestduin en Leidüin. De weg zal erq veel lawaaioverlast en 1uchtverontrei- niging veroorzaken, dit terwijl de dichtstbijzijnde huizen hooq- uit 20 tot 30 meter van het tracé verwijderd zullen zijn. - 13 - 4e afd 26 augustus 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 17