4e afd 94 op een landschappelijk en geomorphologisch waardevolle oude strandwal De huidige, op zich zeer waardevolle boombeplanting, is zeer waarschijnlijk vooral ontstaan door menselijke activiteiten. Slechts kleine gedeelten bestaan uit natuurlijke benlantinn. De huidige vorm van het iandaoed kan men zien als een resul- taat van een oud verbond van wonen en landschap. In de loop van de tijd heeft zich hier een nieuw ecologisch samenspel ont- wikkeld. Een verstoring hiervan, bijvoorbeeld door ontgraving,zal ten koste kunnen qaan van de direct aangrenzende beplanting. Na hernieuwde studie is qebleken, dat een enigszins situering van de nieuwe bebouwinq mogelijk is, namelijk door bouwplaats 5 te situeren op de bestaande bouwplaats 11 (oude villa) en door bouwplaats 6 te doen vervallen. Bouwplaats 7 kan gehandhaafd blijven; de bouw van een woning al- daar levert geen ernstige schade aan het bos op. De totale oppervlakte nieuwe bebouwing in het westelijke deel zal dan aanzienlijk kleiner zijn dan de oppervlakte van de huidige bebouwing. ad b.De keuze van de bouwplaatsen 14 en 15 op het terrein van "De Hartekamp" is gedaan na uitvoeriqe bestuderinq van de situ- atie ter plaatse. De beide qebouwen zijn ter weerszijden van de uitzichtas van het hoofdqebouw geplaatst. Ter Dlaatse is jong bos en kreupelhout aanwezig. Tussen de bouwplaatsen 14 en 15 is echter wel een verschil. Bouwplaats 14 is geprojecteerd in een hoek, die noq onbebouwd is; er is voor deze bouwplaats geen ander en beter alternatief gevonden. Een situatie noorde- lijk van de bestaande bebouwing zal de bufferzone aantasten langs de zuidrand van "Huize Manpad". De keuze staat echter niet meer open; deze is reeds geruime tijd geleden gemaakt en vormt qeen onderdeel van dit bestemmings- plan. Het door reclamant bedoelde gebied bezit weliswaar een ze- kere landschappelijke waarde, doch bij een nadqre inventarisa- tie zijn geen waardevolle ecologische boseenheden aangetroffen. ad c. Niet kan worden ingezien dat het noodzakelijk is tot specifi- catie over te gaan. De algemene formulering van artikel 4, lid 8, onder b, verdient de voorkeur. ad d. Ten aanzien van de natuurijsbaan zijn in het plan alle moqe- lijke maatregelen genomen om bebouwinq te voorkomen. Een en ander blijkt uit artikel 4 van de voorschriften van het ontwerp- bestemmingsDlan. - 15 - 26 augustus 1976

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 19