4e afd 26 augustus 1976 94 12.De consulent bij het Staatsbosbeheer voor het natuurbehoudte Haarlem. a. Adressant maakt bezwaar teqen de bouw van vijf woningen op "Dennen- heuvel"(met sloop van drie bestaande woninqen); men dient z.i. te volstaan met vervanging ter plaatse van de drie niet neer voor bewoning geschikte woningen. b. yerder maakt hij bezwaar tegen de bouw van de met de nrs.14 en 15 aangegeven gebouwen op het terrein van "De Hartekamp"; deze ge- bouwen zijn geprojecteerd in een nog gaaf en vrij natuurlijk bos- gebied. c. Wat de aanleq van een natuurijsbaan bij de Vrijheidsdreef betreft, verdient het aanbevelinq maatregelen te nemen om bebouwing in de vorm van een consumptietent en dergelijke te voorkomen. ad a en b. Daar het bezwaar dezelfde strekking heeft en gedeeltelijk gelijkluidend is aan de tekst van het bezwaar van de plv. hoofdingenieur-directeur wor de Landinrichting, wordt ver- wezen naar de beantwoording daarvan. ad c. De toelaatbare bebouwing is nauwkeuriq in artikel 4, lid 4, van de voorschriften van het bestemmingsplan geregeld. Uit dit lid blijkt dat consumptietenten en dergelijke niet toegestaan zijn. 13De_ directeur van het Provinciaal Waterleidir,(ibedri jf van Noord-Hol land te Bloemendaal Mressant maakt bezwaar tegen de nieuwe bebouwingsmogelijkheden van "Dennenheuveldit natuurgebied zou daardoor verloren qaan. Verder wordt bezwaar gemaakt tegen de in het ontwerp-plan opgeno- men mogelijkheid de kassen-bebouwing op het landgoed Leiduin uit te breiden; verzocht wordt achter de aanduiding "NA" de aanwijzing "(m)" te laten vervallen. Het landgoed "Hertenduin" is naar het oordeel van adressant ernstiq aangetast door de bouw van een school c.a.; hij vreest dat deze be- bouwing een precedent zal scheppen ten opzicnte van andere buiten- plaatsen. Aangezien de bebouwingsmogelijkheden op "Dennenheuvelook elders aau de orde komen en in het bezwaarschrift meer uitgebreid naar voren wordt gebracht, wordt verwezen naar het bezwaarschrift van de plv.hoofdingenieur-directeur voor de Landinrichting. Aan het bezwaar kan gedeeltelijk tegemoet gekomen worden, door andere situaties voor de bouwplaatsen in het bestemmingsplan op te nemen. De letter (m) heeft niet betrekkinq op kassen, doch betreft de moge- lijkheid de gronden van "Leiduin" mede voor tuinbouw te gebruiken. Ten behoeve van de instandhouding van het landgoed als zodanig is een rendabele agrarische bedrijfsvoering noodzakelijk. Een beperkt aantal kassen, waarvan de plaats is aangegeven, is onontbeerlijk. - 16 -

Raadsnotulen Heemstede | 1976 | | pagina 20